Bednář se hlavně soustředil na oblíbený triatlon do rakouského Litschau, kde před pěti dny absolvoval distance – 500 m plavání, 28 km na kole a 6 km běh.

„Z vody jsem vylézal druhý, byly povolené neopreny, ale bylo teplo, takže jsem plaval bez toho, a já se aspoň neuvařil," říká jihlavský závodník, který i na kole nadějnou pozici udržel. „Cítil jsem se dobře. Nikdo mě nedojel, sílu jsme měl, takže jsem to napálil," přibližuje druhou část.

Stříbrnou pozici ale nakonec ztratil v běhu. „Za mnou dojela velká skupina, která mě doběhla, a já propadl na 8. místo, ale v závěru jsem se zmáčknul a nakonec skončil pátý, což je nejlepší výsledek, který jsem v Litschau udělal. Jsem spokojený a rád, že jsem to nezabalil," pochvaloval si Tomáš Bednář, který na bronz ztratil více než minutu. „To už je na tak krátké trati hodně," dodává.

NA SVĚTOVOU SÉRII 
SI TO JEL HLAVNĚ UŽÍT

Jihlavského triatlonistu po náročném závodu čekal návrat domů, a v noci odjezd na světovou sérii do Maďarska, kde už v neděli startoval v 10 hodin. „Ta sobota mi vzala hodně sil, a protože jsem vstával už ve tři ráno, čekala mě dlouhá cesta a závod v horku, chtěl jsem si to tam hlavně užít. Ta atmosféra, protože je to svěťák, je tam parádní," nastínil cíle Bednář, kterého čekalo 1,5 km plavání, 44 km na kole a 10 km běh.

Sám ani nečekal, že to bude nakonec tak dobré. Třinácté místo ho velmi potěšilo. A to byl po dvou disciplínách pátý! „Bylo velké teplo a plaval se jeden okruh ve slepém rameni Dunaje, a já z vody vylezl osmý," přibližuje Bednář, který cyklistiku opět zvládl bravurně. „Jelo se po totální rovině, tam s větrem v zádech, nazpátek proti větru. V podstatě jsem to odjel sám, nicméně se mi jelo dobře, průměrně 45 km v hodině, takže jsem se ještě dostal na páté místo," doplňuje posun nahoru.

Pod závěrečným desetikilometrovým během se už ale podepsala únava. „Totálně mi došly síly. Moc jsem nechtěl riskovat, protože ta série závodů je dlouhá, takže jsem zvolnil, abych to normálně doběhl. Nakonec z toho bylo 13. místo, což je ale lepší o deset míst než loni. Ale je pravda, že jsem toho měl plné kecky," dodává Tomáš Bednář, kterého o víkendu čeká závod v rakouském Kremsu.