Úvod utkání se Okříškám podařil a už ve třetí minutě vymyslel Fiala s Novákem nádhernou akci, když si vyměnili míček v obranné třetině hostů a Novák zamířil přesně - 1:0. O půlminutu později bylo v domácím táboře ještě lépe. Mejzlík rozkmital své nohy a přesnou střelou do horní části branky nedal Majerovi v kleci domácích šanci - 2:0.

Vedení však jakoby Slzu uspalo a v 10. minutě hosté dvěma slepenými brankami vyrovnali na 2:2. Další branka padla ve 23. minutě, když Malý přihrál Mejzlíkovi, a ten střelou přes obránce poslal Okříšky znovu do vedení - 3:2.

Po dobrovolném konci u divizních fotbalistů FC Žďas Žďár si chce dát trenér Petr Nedvěd od fotbalu na nějaký čas pauzu.
Dařilo se nám zapojovat mladé, říká po svém konci na lavičce FC Žďas Petr Nedvěd

Třetí třetina nabídla další gólové hody. Nejprve jihlavští srovnali krok na 3:3, ale chvíli na to se v přesilové hře znovu prosadili domácí hráči. Pojer přihrál Fialovi, který poslal míček na Nováka, jenž střelou před modrou čárou překvapil hostujícího brankáře - 4:3. Okříšky v této chvíli podržel brankář Pojer skvělými zákroky a drama vrcholilo až do poslední minuty, kdy se hosté snažili o vyrovnání.

Domácí Fiala však vyhrál vhazování pro své spoluhráče, a Zelený po jeho asistenci přes celé hřiště trefil 33 vteřin před koncem prázdnou branku Flyers - 5:3. Pár vteřin před třetí sirénou se situace znovu opakovala. Fiala vyhrál čistě buly, tentokrát na Riedla a ten vteřinu před sirénou stanovil střelou přes celé hřiště konečné skóre na 6:3.

OKŘÍŠKY - JIHLAVA 6:3
Branky a nahrávky: 3. Novák (Fiala, Bednář), 4. Mejzlík, 23. Mejzlík (Malý), 37. Novák (Fiala, Pojer), 45. Zelený (Fiala), 45. Riedl (Fiala) - 9. Jobák (Smutný), 10. Lichtenberg (Homola), 36. Rezek (Smutný). Slza Okříšky: Pojer (Hašek) - Benáček, Riedl, Hanzl, Zelený - Bednář, Fiala, Novák, Makovička, Malý, Mejzlík, Štos. Jihlava Flyers: Majer - Benda, Homola, Kourek, Kučera, Volf - Jobák, Lichtenberg, Rezek, Schrek, Smutný, Vlček. Třetiny: 2:2, 1:0, 3:1.