Program začne dětskými závody, které se budou v okolí chaty Gizela konat od deseti hodin dopoledne, vzdálenost bude přizpůsobena věku dětí a převýšení nebude nijak extrémní. „Děláme závod hlavně pro děti, ale když už s nimi rodiče do Luk přijedou, ať mají také zážitek – mohou si vyběhnout sjezdovku,“ usmál se Martin Singr z pořadatelského týmu.

O náročnost není nouze

Závod dospělých začne v pravé poledne a i když jsou všechny trasy dlouhé jen pár set metrů, o náročnost není nouze. Ženy běží jen dolů a nahoru, celkem necelých 1500 metrů, muži si dají dvě kola a největší borce v kategorii super budou čekat tři okruhy. Letos může vše ještě znásobit počasí, i když někteří běžci uvítají spíš vedro než loňský déšť.

Plochy pro parkování jsou více než dostatečně a zajištěno bude také občerstvení, stejně jako ceny pro všechny závodící děti. Pořadatelé, kterými jsou Orel Luka nad Jihlavou a Ski areál Luka nad Jihlavou, se těší na účastníky a zvou také na opékání špekáčků, které proběhne po akci. Na odpoledne navíc mají v centru městyse připravený program místní hasiči.