Sobotní závod byl premiérou. „Věděli jsme, že na ten první ročník tolik lidí nepřijde. Spousta lidí se šetřila na neděli, protože to byl pohárový závod. Ale i tak bylo pětatřicet dospělých, někteří i docela z daleka, a mládežnické kategorie byly dobře zaplněné, takže myslím, že se to vydařilo. Spousta závodníků říkala, že trať byla krásná," komentuje jedna z organizátorek Pteam Xtriatlonu Sandra Pytlíková.

Závodníci se v dospělých kategoriích museli poprat s 500 m plavání, 30 km v terénu na kole, a 7 km terénního běhu. „Bylo to docela náročné, protože na kole se jelo bokem na Šacberk, který se přímo pod vlekem i vybíhal. Docela si tam všichni dali," pousmála se.

I s těmito nástrahami se nejlépe vypořádal Tomáš Kroupa, který vyhrál s takřka čtyřminutovým náskokem. „Byla jsem na občerstvovačce na Šacberku a od začátku si to suverénně hlídal a držel," přibližuje Sandra Pytlíková. O stříbro se nemusel bát ani Václav Zajíc. Do cíle dojel před třetím Tomášem Havlíčkem s dalším skoro dvouminutovým rozdílem. Mezi ženami byla nejrychlejší Petra Veselá. „Je jen škoda, že si to přišly vyzkoušet jen dvě ženy, byli bychom rádi, kdyby jich příště bylo víc," přála by si Pytlíková.

Ta potvrdila, že v plánu bude určitě i další ročník. „My jsme byli spokojení. Určitě se to povedlo a do budoucna bychom rádi přivítali víc lidí a vybudovali nějakou tradici a oblíbenost," má jasno organizátorka premiérového terénního triatlonu v Jihlavě, která by prý ráda rozvedla debatu o tom, jestli by nebylo lepší pro příští rok pořadatelství prohodit. „V sobotu by se mohl jet silniční, aby se mohlo závodit naplno o body do poháru, a v neděli terénní, aby si to lidi užili. Uvidíme, jak se dohodneme," dodává Pytlíková.

Letos to ale bylo tak, že v sobotu se jelo v terénu, a v neděli na silnici. A druhý závod táhl víc. Jedenáctý ročník Jihlavského triatlonu byl totiž i součástí triatlonového seriálu Běžce Vysočiny, a v Pávově se konalo předposlední kolo oblíbeného seriálu.

Tentokrát se plavalo v pávovském rybníce 700 m, na kole se jelo 20 km, a běželo se 5 km. Nejrychleji vše zvládl Martin Buček, který dosáhl času 1:01:49. Ačkoliv po první distanci to na jeho tirumf nevypadalo – doplaval až devatenáctý. Jenže na kole byl suverénní, dostal se do čela, a skvělým během si první příčku pohlídal.

Druhý nejlepší byl Matěj Valrt, který na vítěze ztratil více než minutu a půl. Jako třetí dorazil do cíle vítěz kategorie A18 Ondřej Kilian, následovaný Jiřím Juřičkou, jenž zvítězil v mužích nad 40 let.

Mezi ženami se z víkendového „double" radovala Petra Veselá, která po sobotním triumfu slavila i v neděli. Na její čas 1:06:21 žádná ze soupeřek neměla. Druhá Milada Brabcová byla o pět minut pomalejší, třetí Marika Zahradníčková dorazila do cíle o další půldruhou minutu později.