O půl roku dříve, než se čekalo, odstartuje Rallye Vysočina. Druhý podnik mistrovství republiky ve sprintrallye měl totiž v kalendáři původně zakotvený termín na začátku listopadu. Startuje ale dnes, v sobotu 30. května.

„Hlavně pevně doufáme, že diváci budou zodpovědní a disciplinovaní. Prošli jsme trať a jasně si vytyčili, která místa pro ně vyhradíme a jak je zabezpečíme,“uvedl ředitel závodu Petr Tušer.

Samotný závod by měl být dobře obsazen, přestože o největší hvězdu přišel ještě před ním. Ve voze Mitsubishi Lancer Evo IX CNG, se kterým startoval v úvodním závodě v Lužických horách Václav Pech, měl nalákat diváky Tomáš Enge. Jenže z toho nakonec sešlo. „Nedostal jsem povolení od mé stáje Aston Martin,“ vzkázal smutně do Telče. Její barvy totiž bude už za dva týdny hájit ve vyhlášeném čtyřiadvacetihodinovém závodě v Le Mans.

I tak jsou přihlášená známá sprinterská jména. Mezi favority budou patřit na Peugotech 207 Josef Peták a Roman Odložilík, z plejády vozů Mitsubishi různých evolucí nelze zapomenout na Jaroslava Orsáka, Pavla Valouška nebo Josefa a Martina Semerádovy. V seznamu přihlášených figurují i vozy třídy S2 se specifikací WRC, pilotovat je budou třeba Karel Trněný (Škoda Fabia) a Slovák Igor Drotár (Škoda Octavia).

Začátek soutěže je v 7.30 v Telči na náměstí Zachariáše z Hradce, v historickém centru by měl být kolem třetí hodiny odpolední i cíl.