Úspěšný tým, který v uplynulém ročníku dosáhl na to, na co chtěl, vstoupí do extraligové skupiny B už tuto sobotu 16. září. V domácím prostředí jihlavské haly Teniscentra vyzve od 10 a 14 hodin Brno.

Loňská sezona byla pro juniorky KCTM Volejbal Vysočina fantastická, protože dokázaly přejít všechny nástrahy základní, nadstavbové části a baráže, a postoupily do extraligy. Bylo to vůbec v plánu?
Plán je jedna věc a realita věc druhá. Pokud chcete ve sportu něčeho dosáhnout, být nejlepší, musíte si předem stanovit cíle, bez toho by to nešlo. Máte motivaci, víte, kam se chcete dostat a stejně tak tomu bylo u nás. Ano, měli jsme v plánu postoupit, a rozhodli jsme se jít do toho od začátku naplno.

Věřila jste v takový úspěch hned na začátku, a jak náročné to bylo, dojít až na vrchol?
Od začátku soutěže jsme věděli, že bude těžké se probojovat až do druhé části baráže, kde se už měří síly s týmy, které mají extraligové zkušenosti. Od prvního mistrovského utkání jsme museli nechat na hřišti všechno. Během soutěže navíc přišla řada zranění, ale o to víc se vždy holky semkly a bojovaly ještě víc. Vím, co holky dokážou, ale v postup jsem uvěřila až po složení posledního balonu. Lepší závěr sezony jsme si nemohli přát.

Čím to bylo, že se to povedlo. Sešly se vám výjimečné hráčky?
Holky udělaly určitě kus práce a každá z nich měla na postupu svůj podíl. Mimo soutěž jsme navíc hrálii Český pohár kadetek a juniorek, kde jsme získávali zkušenosti. Celý pohár jsme odehráli v první osmičce a uhrané zápasy s vyrovnanými týmy jsme tak mohli v baráži zúročit.
 
Teď stojíte na prahu nové sezony, kterou strávíte mezi elitou. Jak se na tuto výzvu těšíte?
Tak určitě se na novou sezonu těšíme, zároveň je to však pro nás všechny obrovský závazek. Očekávají se od nás výsledky, ale holky jsou velké bojovnice. A tak věřím, že budou bojovat a soupeřům nedáme nic zadarmo.
 
Změnil se hodně kádr, se kterým jste dosáhli na postup, a který čeká extraligová soutěž?
Z kádru odešla pouze jedna hráčka, věkově už nespadala do kategorie juniorek. Všechny ostatní zůstaly, a tým se pouze doplnil o nové tváře.

Co by mělo být vaší největší „zbraní“, na co vsadíte?
Určitě budeme po holkách vyžadovat tvrdé podání i útok, nesmí se bát riskovat. Jedině tak jsme schopni nedávat soupeřům míče zadarmo. A na co vsadím? Na skvělou partu, kterou mezi sebou mají, a na srdíčko, které do toho dávají.
 
Jak moc to teď pro klub, vás, i hráčky bude náročné oproti lize?
Náročné to bude jednak organizačně, tak i finančně, kdy nám vzrostou hlavně náklady za dopravu a pronájem tělocvičny. Navíc přibude i další tréninková jednotka, to znamená, že budeme trénovat minimálně čtyřikrát týdně. 

Jste ve skupině B. Víte něco o soupeřích, na které budete narážet?
Před prázdninami jsme absolvovali antukový turnaj v České Třebové, kterého se zúčastnily i některé týmy hrající extraligu, ale byly to převážně týmy z druhé skupiny. Koho trochu známe, je Brno, které má několik hráček, jenž jsou našimi bývalými odchovankyněmi. Soupeře budeme postupně poznávat až v průběhu soutěže.
  
Jaké jsou tedy vaše ambice?
Ambice určitě jsou, a to udržet extraligu v Jihlavě, a my pro to uděláme maximum. S pomocí sponzorů, rodičů i našich věrných fanoušků věřím, že to dokážeme.

KCTM VOLEJBAL VYSOČINA
Kádr: Barbora Bradáčová, Kateřina Dolejšová, Petra Indrová, Adéla Krejčová, Karolína Maroňová, Barbora Procházková, Šárka Semerádová, Veronika Semerádová, Karolína Štefková, Daniela Tůmová, Anna Vytlačilová.

Hlavní trenérka: Dana Melicharová, vedoucí družstvaa trenér: Zdeněk Meitner.