V žákovských kategoriích, kde proti sobě bojují nikoliv klubové, ale krajské výběry, si skvěle vedla vysočinská štafeta v kategorii DH12. Ve velmi vyrovnaném závodě jihlavský finišman Vladimír Srb zaběhl absolutně nejlepší čas na úseku a vytáhl svůj tým na výborné čtvrté místo z celkem 74 štafet. Jen půlminutu za medailí! Druhá štafeta Vysočiny byla čistě jihlavská (Vít Hendrych, Sylva Oranyová, Jakub Prášil) a skončila na solidním 27. místě.

V kategorii starších žákyň D14 běžela vysočinská děvčata s Michaelou Srbovou na posledním úseku vyrovnaně, bez zásadních zaváhání a to znamenalo pěkné 9. místo. Mezi staršími žáky kategorie H14 je konkurence opravdu velká, takže 17. a 22. místo krajských výběrů, ve kterých startovali Vojtěch Orany a Matěj Vítek, byly solidními výsledky.

V hlavní mužské kategorii H21 běželi pochopitelně aktuálně nejrychlejší jihlavští borci ve složení Vojtěch Vacek, Marek Prášil a Jan Čech. Společně vybojovali 17. místo z celkem 55 štafet. Šampionát to byl i pro veterány, kde v nejmladší kategorii H105 doběhl jihlavský tým ve složení Jaroslav Vítek, Michal Prošek a Jan Lauerman šestý. Tratě nedělních družstev byly pro osmičlenné krajské výběry žactva náročné, takže rozhodovalo, kdo udělá nejméně chyb. Závod ovlivnila i řada diskvalifikací, mj. i vysočinské „áčko,“ a tak nejlépe dopadlo B-tým na 13. místě.

Dvě klubová družstva dospělých běžela spíše pro účast, to však neplatilo o jihlavském týmu veteránů v kategorii DH225, který v lehce pozměněném složení (zraněného Milana Venhodu plnohodnotně nahradil letos skvěle běhající Jaroslav Vítek) obhajoval loňské vítězství.

Závod skvěle rozběhl Vítek, který využil chyby a zaváhání soupeřů a dokázal se „utrhnout“ zbytku startovního pole a předával Daně Hrstkové na čele pelotonu se slibným náskokem tří minut. Ta sice vedení neudržela, ale bojovala statečně a předávala v balíku na pátém až osmém místě.

Jan Lauerman zaběhl nejlepší čas na třetím úseku, posunul jihlavský tým na průběžné 3. místo, nicméně na favorizovaný Zlín na čele závodu stáhl jen pár vteřin, a o trošku se přiblížil průběžně druhému USK Praha. Také Bára Chudíková na čtvrtém úseku běžela výborně, v závěru dokázala předběhnout zatím druhou Marcelu Kilarskou z USK Praha, ale hlavně o dvě minuty snížila náskok stále vedoucího Zlína, kde na tomto úseku běžela Hana Batani.

Neskutečný výkon na závěrečném pátém úseku předvedl Marek Prášil. Nejenže o tři minuty dohnal zlínského finišmana, ale protože si chtěl v klidu užít doběh, tak mu ještě o dalších devadesát vteřin utekl. I proto si jihlavská štafeta mohla užít oslavy úspěšné obhajoby loňského mistrovského titulu!

MILAN VENHODA