V posledních devatenácti letech je Josef Dressler velice aktivní i v edukativním slova smyslu, kdy se stal autorem knih Škola kola (2002 a 2013), enCYKLOpedie (2003), také ale výukového videa Golden Bike (2000) či dalších článků v časopisech, jako je například Velo revue.

Josefa Dresslera však může veřejnost znát i jako moderátora cyklistických závodů či televizních seriálů jako jsou Cyklisté a chodci (2010), Rozum nebo Extrém (2011) a S ČT Sport na vrchol (2014 a 2015).

Josef Dressler organizuje vícedenní cyklistické campy již 15 let. Na své si přijdou jak začátečníci, tak pokročilí, děti i celé rodiny, bez ohledu na věk. I za jeden den se tedy lze naučit, jak mít z kola větší radost, jak jej správně ovládat a jak jezdit bezpečně. O uplynulém víkendu nové poznatky nasáli kurzisti, kteří se účastnili jednodenního Dressler Campu na Vysočině.

Pořádný průvan zažívají krajské fotbalové soutěže na Vysočině. Kvůli tomu, že řada klubů se rozhodla jít hrát nižší soutěž, došlo k velké řadě změn.
Velké rošády. Krajské fotbalové soutěže zažívají po sezoně pořádné zemětřesení

Kurz si tak užili i ti, kteří mají omezené časové možnosti, ale chtějí se naučit používat své kolo a být si jistí v technice. Na kurzu vzniká tým, který má jeden společný cíl, tým, který se posouvá a zároveň se navzájem podporuje. Celý kurz sice má předem danou osnovu, nicméně pro Dresslera a jeho lektory je primární individuální přístup.

Na Jednodenní Dressler Camp si účastníkovi stačí přivést pouze vlastní kolo a chuť se učit. Kurz začíná zhodnocením stavu kola a případnými úpravami. Kurz trvá celkově osm hodin a jeho náplň je dynamická a variabilní; účastníci se nejprve seznámí se všemi potřebnými technickými parametry a triky, které si následně sami zkouší v terénu na louce.

Všechny získané dovednosti si poté žáci vyzkouší v terénu na základním trailu, tedy na stezce v lese. Po obědě se znovu žáci vrací na trail, kde již nicméně postupují a dostávají chrániče, aby si při jízdě byli jistější a cítili se bezpečně. Zde již intenzivně trénují plynulou jízdu z kopce přes kameny a náročnější terén.

Bez přehánění se dá říci, že podobnou radost, jakou mají na tomto snímku ze vstřelené branky, by měli fotbalisté Vrchoviny z toho, pokud by měli vlastní umělou trávu.
Umělá tráva? Fotbalisté v Novém Městě se jí zřejmě v dohledné době nedočkají

Odpoledne již žáci sebevědomě rotují na třech stanovištích; pumptrack, tréning technických výjezdů či skoků přes terénní bouli. Při tomto odpoledním tréninku si již všichni zúčastnění s překvapením uvědomují, že je jejich kolo baví a poslouchá mnohem lépe než ráno, že jsou si při jízdě jistější a nemají strach ani z náročnějšího terénu.

Jsou si vědomi, kde byly jejich chyby a napravili je. Mají radost, že si užili prima den, že nyní již vědí, jak správně své kolo ovládat, ale zejména, že něco udělali sami pro sebe a to pouze v rámci jednoho dne!