EXTRALIGA KADETŮ
PÍSEK – BC VYSOČINA 84:69

Že by si hostující výběr s Pískem neporadil, tomu rozhodně první poločas nenasvědčoval. „Vstup do utkání se vydařil. Hezkými kombinacemi jsme se dostávali do zakončení a i přes zónu domácích se nám dařilo,“ komentuje trenér BC Vysočina Petr Pešout, jehož tým si vypracoval mírný šestibodový náskok.

Na pasáž z úvodu třetí čtvrtiny ale kouč hostů nebude vzpomínat v dobrém. Nepochopitelný zkrat jeho svěřenců, kteří sedmiminutovku prohráli 0:17, zápas rozhodl. „Domácí zagresivnili zónovou obranu, my se zalekli a naprosto rezignovali,“ kroutí hlavou Pešout.

BC Vysočina už nevstalo z mrtvých a prohře o patnáct bodů zabránit nedokázalo. „V první polovině utkání hraje vše do našich karet, ale ve třetí čtvrtině přijde totální výpadek. Sráží nás nevynucené chyby, každý si chce vystřelit, pro druhého neudělá nic, hře chybí myšlenka,“ žehrá na děsivý výkon ve druhé půlce. „Dnešním dnem jsem rezignoval na osobní obranu. Všichni proti nám hrají zónu a my ji musíme také trénovat, a co nejdříve ji začít používat,“ dodává trenér, který stále nemá k dispozici zraněného tahouna týmu Krajcigra.

Body a sestava BC Vysočina: Novotný 17, Zelenka 15, Socha 14, Strážnický 10, Černý 7, Žižka 4, Šoukal 2, bez bodu - Burian, Kabelka. Čtvrtiny 22:30, 18:16, 26:6, 18:17.

SOKOL VYŠEHRAD – BC VYSOČINA 91:57

Hodně bídný víkend završili kadeti BC Vysočina na palubovce pražského celku, kde sice po několika minutách vedli o sedm bodů, jenže to bylo nakonec z pozitiva vše, co v utkání ukázali.

Domácí se oklepali ze špatného začátku a začali diktovat tempo. Po polovině utkání už měli desetibodový náskok, který proti bezradně hrající Vysočině stále navyšovali.

V závěru utkání pak naprosto dominovali a přes značnou výškovou převahu hostujících hráčů doskakovali všechny míče a dařil se jim i rychlý protiútok. „Ovšem to nebylo zase tak těžké, neboť naši hráči neběhali, jen kroutili nevěřícně hlavami a rozhazovali rukama,“ zlobí se trenér Petr Pešout.

Ten byl po utkání hodně zklamaný. „Nemohu pochválit nikoho. Byla to ostuda a nemám ani chuť to nějak komentovat. Asi by nám pomohlo, kdybychom si utkání překládali až na jaro, až budeme kompletní,“ dodává kouč.

Body a sestava BC Vysočina: Zelenka 11, Socha 10, Šoukal 9, Strážnický 8, Novotný 8, Žižka 6, Černý 5, bez bodu – Kabelka, Burian. Čtvrtiny 26:20, 22:18, 18:10, 25:9.