Jak jste spokojená s přípravou?
Samozřejmě jsme do toho daly vše, holky pracovaly zodpovědně a příprava proběhla podle plánů. Měly jsme soustředění v Humpolci, pak byly holky ještě na týden v Itálii.Ale až začátek sezony ukáže, jestli byla příprava dobrá.
Je tým hodně obměněný oproti loňské sezoně?
Dvě hráčky skončily, jinak se kádr nezměnil. Stavíme na stejném základu, a doplňujeme to pravidelně mladými holkami, aby se zapojily už do kádru a věděly, o co jde. Nasbíraly nějaké zkušenosti, a když bude příležitost, aby si také zahrály.
Sedla si hra během přípravy?
Zatím funguje vše jak má, alespoň si to myslíme. Bohužel ale máme jedno zranění, takže ten začátek bude obtížnější. Musíme kvůli tomu zahýbat sestavou a trochu improvizovat. Je to těžké, ale na druhou stranu dobré, že je to začátek, protože stěžejní bude až druhá část sezony.
Jaké budou vaše silné stránky?
Určitě zkušenosti hráček, které už extraligu hrály v minulé sezoně, na ně budeme sázet.
Jaké jsou cíle juniorek KCTM Vysočina v extralize?
Samozřejmě ji udržet. Nemáme takové, že bychom chtěly hrát o špici. Myslím, že bychom to letos zase měly zvládnout. Věřím týmu, holkám, které už v juniorkách budou končit, že si tu poslední sezonu budou chtít užít a dají do toho vše, aby se to udrželo.
Na úvod přivítáte České Budějovice, znáte svého prvního soupeře?
S těmi jsme do styku moc nepřišly. Hrály jsme s nimi první ligu, ale to nám moc nenapoví. My letos hrajeme českou skupinu, která je těžší, tak uvidíme, co to přinese. Na začátku to bude takové poznávání a pro nás asi i těžší sezona než minulý rok. Ale chceme do toho vlétnout a nějaké vítězství doma uhrát.