Prozraďte. Jak se dostal bývalý volejbalista ke golfu, potažmo vlastnictví golfového hřiště?
To je jednoduché, kolem roku 2000 jsem koupil pozemky a následně je zcelil. Ve spolupráci s architektem Jiřím Veldenem jsme připravili projekt hřiště a pak už následovala realizace. Od roku 2010 je areál v provozu, témže roce došlo i k založení klubu Golf Jihlava. Začali jsme třemi jamkami. Nyní jich máme šest a nechali jsme je znormovat. Velikostí jsme malé sezónní hřiště. Provoz a údržbu hřiště mají na starosti Jirka Holík a Radek Fišer, chod klubu zajišťuje Iveta Rohová.

Golf Resort Telč je největším na Vysočině.
Golf je konzervativní sport, ale také podléhá současným trendům, netají Matoušek

Pro koho je hřiště Golf Clubu Jihlava určené?
Dá se říct, že nás nejlépe vystihuje označení „veřejné hřiště“. Přijít mohou jak hobíci z ulice, kteří u nás vezmou hůl poprvé do ruky, tak hráči, kteří hledají kompletní tréninkové zázemí. Pro hráče z Jihlavy a okolí plníme roli domovského klubu.

Jaké velké akce budete v letošní sezoně pořádat?
V našem areálu pořádáme v průměru deset klubových akcí spíše menšího rozsahu. Na šesti jamkách kombinujeme různě zaměřené turnaje včetně nočních, kdy se hraje se svítícími míčky. Největší klubovou akcí je pak mistrovství klubu Golf Jihlava. To budeme v roce 2022 pořádat na hřišti ve Svratce. Pro děti organizujeme v letních měsících velice oblíbené příměstské tábory.

Golf Club Svratka 1932 má na Vysočině nejvíce členů. Na Žďársku jich je registrovaných téměř šest set.
Nejstarší golfový klub Moravy. Ve Svratce je silná členská základna, těší Kunce

Hřiště máte šestijamkové. Plánujete do budoucna jeho rozšíření?
Je možnost rozšířit hřiště o další tři jamky. Záležet bude na dalším rozvoji golfu jako sportu a ekonomice obecně. V tuto chvíli stávající hřiště kapacitně vyhovuje počtu našich členů.

Kolik členů má Golf Club Jihlava?
My evidujeme jen aktivní členy, tedy ty, kteří v daném roce aktivně hrají a hradí si členské příspěvky. To číslo se pohybuje okolo sto padesáti členů s poměrně vysokou retencí.