Ještě smutnější je na tom, že hale třetího týmu tabulky nebyli výrazně horší. Výsledek je krutý i zasloužený zároveň. „Náš výkon byl jako na houpačce. Měli jsme výborné úseky, v nichž jsme soupeře přehrávali, ale bohužel jsme je střídali s hluchými pasážemi,“ spustil už poněkud obehranou písničku slovenský trenér týmu z Vysočiny Peter Kostka.

Napomínat ho, že se jedná o stejný typ rétoriky na místě není. Kouč totiž nemá jinou možnost. Zápasy Nového Veselí se podobají jako vejce vejci. Že je tým s pouhými třemi body poslední, je důsledek dlouhé série zbytečných porážek. Ta se táhne více než měsíc. Svěřenci Petera Kostky prohráli už pětkrát za sebou. „Je velmi frustrující tahat za sebou sérii takových porážek. Dopad na naše sebevědomí je zřejmý. Obzvláště, když jsme ztratili zápasy, ve který soupeř nebyl lepší,“ upozornil.

Zpět ale k duelu v Jičíně. Nové Veselí ho začalo dobře, dostalo se do vedení 3:1. Jenže pak přišel první hluchý moment. „Odešla nám obrana na obloucích, nepomohlo ani prostřídání hráčů. Dostali jsme čtyři laciné góly,“ připomenul trenér.

V poločase to bylo o čtyři branky, pak přišlo vzepětí hostů a snížení na 19:17. Nové Veselí ale slabší chvíli favorita využít nedokázalo. „Byli jsme na koni. Jičín se přestal prosazovat v útoku, výborně chytal Šimovček. Jenže naší hloupostí v podobě netaktických ztrát míčů jsme soupeři pomohli a ve zbytku utkání už jen sledovali jeho záda,“ vyjádřil se Peter Kostka.