„Byla to taková vydřená výhra. Výkon nebyl ideální, ta sestava se hledala, ale o něco lepší než soupeř jsme byli a je dobře, že jsme to zvládli,“ oddychl si při zpáteční cestě trenér jihlavských basketbalistů Petr Pešout, jehož tým měl po čtyřiceti minutách na tabuli 91 bodů, soupeř jen 82.

Vysočina přitom začala výborně. „My jsme si vypracovali celkem brzy desetibodové vedení, ale soupeř dotahoval, hrálo se velmi agresivně a my jsme s tou rychlostí měli trochu problémy,“ nastiňuje kouč hostů.

Naštěstí to tam jeho týmu padalo. „Myslím, že jsme dominovali v lepší střelbě, i když poločas byl celkem vyrovnaný,“ poukazuje na pouhé tříbodové vedení svého týmu.

Po obrátce to bylo podobné. Domácí bojovali, ale Jihlava dál držela malý náskok. „My jsme to urvali až v poslední čtvrtině. Oni ztratili Urbánka, který se vyfauloval, což byl jeden z klíčových momentů,“ tvrdí Pešout.

Dalším důležitým momentem bylo, když se Dominik Plešingr trefil v 36. minutě za tři body a zvýšil na 80:73. „Tím se to podle mě zlomilo. Podle mě to byly nervy, ale kluci říkali, že to měli pod kontrolou,“ dodal s úsměvem trenér jihlavských basketbalistů.

Ti jsou po dvou kolech v tabulce první. „Pro nás je to hrozně moc cenné vítězství. Tady se moc nebude vyhrávat, je to běhavé a agresivní družstvo. Máme plusový bod z venku a zažíváme nejpovedenější vstup do sezony. Souhra ještě není ideální, ale s přibývajícími zápasy to doufám bude lepší a lepší,“ dodává Petr Pešout.

NOVÝ JIČÍN– BC VYSOČINA 82:91

Body a sestava BC Vysočina: Novák a Bubák po 21, Kantůrek 18, Kočvara 10, Číha 9, Melski 6, Plešingr 3, Picka 2, P. Knetl 1, bez bodu Bzonek, Dokulil. Rozhodčí: Kapaňa, Křičková. TH: 22/15:28/17. Trojky: 9:6. Diváci: 200. Čtvrtiny: 21:24, 19:19, 23:24, 19:24.

Ostatní výsledky 2. kola: Snakes Ostrava – Komfort Brno 96:69, Zlín – Prostějov 94:73, Basket Opava – BK Pardubice 79:75.