Prvoligoví basketbalisté BC Vysočina se chystají na nedělní těžký mač v Praze, kde je bude od 18 hodin hostit talenty a cizinci prošpikovaným tým GBA.

Jihlavský výběr by prý měl být na první zápas v roce 2018 připravený, odpočatý a hlavně natěšený. Lídr skupiny A totiž přes svátky odpočíval. „Vzhledem k tomu, že v hale probíhaly turnaje ve fotbale, tak jsme zvolili individuální přípravu a trochu i toho volna. Já si myslím, že to přišlo vhod. Sezona je dlouhá, kluci navíc nejsou profesionálové, dělají to ve svém volném čase, takže by se měli mezi svátky věnovat svým blízkým. Vždycky je dobré, když si na pár dnů člověk odpočine, pak do toho má větší chuť,“ říká trenér BC Vysočina Petr Pešout.

Už v neděli ale čeká jeho tým výjezd na palubovku osmého týmu tabulky. Jaký je GBA soupeř? „Čeká nás tam peklo,“ tuší kouč jihlavských basketbalistů. „Sparta šla od začátku sezony, jak je jejím dobrým zvykem, velmi nahoru. Ten program jejich akademie je výborný a ti hráči se během roku neuvěřitelně zlepšují. Sledovali jsme je na mezinárodním turnaji v Praze, takže nějaké informace, jakým stylem se budou proti nám prezentovat, máme. Je to mladý tým, nicméně fyzicky vyspělí s vysokými hráči,“ uvádí na adresu víkendového soupeře trenér. „Jejich síle je obrovská a v tabulce určitě půjdou nahoru,“ doplňuje Pešout.

Tým prošpikovaný cizinci a mladými talenty usilujícími se přes pražskou akademii dostat do zámoří ale Vysočina v říjnu doma porazila 86:69. „S nimi to bývá vždycky vyrovnané, a doma jsme je zlomili celkem brzy. Ale na tento zápas se nemůžeme ohlížet. Oni se mohou pochlubit skalpem Litoměřic a na jejich palubovce se hraje opravdu těžko. Jejich tvrdá hra dělá problémy většině týmů,“ říká Pešout.

Ovšem jako trenér lídra soutěže také dodává, že Vysočině nechybí sebevědomí a do Prahy jede pro další výhru. „My víme, co chceme hrát, a právě zkušenosti a to, že si věříme, by mohli hrát klíčovou roli. Tu sérii vítězství tam rozhodně nechceme skončit, chceme tam urvat desátou výhru v řadě,“ má jasno jihlavský kouč, který bude určitě postrádat Šoulu, ale ostatní hráče by měl mít k dispozici. „Dovolím si tvrdit, že budeme takřka kompletní,“ dodává Petr Pešout.

Program 14. kola I. ligy – pátek: Sokol Pražský – USK Praha B, Košíře – Nymburk B (skončilo po uzávěrce). Neděle: Písek – Plzeň (16.00), Litoměřice – Sokol Žižkov (17.00), GBA – BC VYSOČINA (18.00).