V domácích historických tabulkách se posunul na třetí místo, rychleji běželi v hale jen Pavel Maslák (20,52 v roce 2014) a Radek Zachoval (20,69 v roce 2001). Úterní čas jedenadvacetiletého Eduarda Kubelíka je historicky nejlepším českým výkonem v kategorii do třiadvaceti let.

Výkon 20,77 je současně letošním nejlepším časem v Evropě, na setinu stejně rychle běžel dvoustovku o dva dny dřív i druhý lídr kontinentálního žebříčku, Polák Albert Komański!

Člen klubu Atletika Jihlava Eduard Kubelík šel na start běhu na 200 metrů s cílem běžet letos konečně pod jedenadvacet sekund, což splnil náramně. „S letošními výkony na dvoustovce jsem nebyl spokojený, v úterý jsem to konečně změnil. Věřil jsem si, že poběžím rychle, ale s časem 20,77 jsem určitě nepočítal,“ komentoval své úterní vystoupení v ostravské hale Eduard Kubelík.

Po společném angažmá ve Velkém Meziříčí, Startu Brno a Amaliendorfu se nyní cesty bratrů Robina (v červeném vlevo) a Patrika (vpravo) Demeterových rozchází.
Návrat do Česka padl. Bratři Demeterovi budou i nadále pokračovat v Rakousku

V hale běžel v úterý dvoustovku pod jedenadvacet sekund potřetí v životě. Výkon 20,95 ze 7. března 2021 zůstává českým juniorským rekordem, o jedenáct měsíců později běžel na ostravském mítinku Czech Indoor Gala dvě stě metrů za 20,98.

Eduardovi Kubelíkovi se dařilo i v běhu na šedesát metrů. Ve finále byl v cíli za 6,79, kariérní maximum z roku 2022 zůstává 6,76.

Mítink Ostrava Indoor I se povedl i velkomeziříčské Sáře Pavlidu. S jednodenním předstihem oslavila devatenácté narozeniny vítězstvím v dálce, výkon 5,63 metru je jen o dva centimetry horší než její osobní halové maximum. Neztratila se ale ani na šedesátce, ve finále byla pátá v novém osobním halovém rekordu 7,71.