V Malšově Lhotě u Hradce Králové se uskutečnil vrchol letošní sezony v přespolním běhu pro základní školy. Na něm nechyběli zástupce všech čtrnácti krajů. Mezi nimi ani žáci ZŠ E. Rošického Jihlava, kteří si účast zajistili nejprve vítězstvím v okresním kole, posléze i triumfem na krajské úrovni. A s konkurencí těch nejlepších z celého Česka se také nepárali.

Po hromadném startu, na kterém stálo 84 běžců, se závodilo v terénu na dvoukilometrové distanci kolem rybníka. Každý tým měl šest členů, jejichž časy a umístění se sčítaly. „Rozhodovalo každé místečko a bylo to těsné,“ upřesnil jeden z trenérů Pavel Tvarůžek.

Jeho tým nakonec vyhrál o pouhé tři body před Opavou! A to přitom nejlepší z jihlavských běžců Jakub Panský skončil „až“ sedmý. „Ale díky tomu, že ostatní kluci doběhli hned za ním, tak to nakonec dopadlo tak, že jsme byli nejlepší,“ raduje se Tvarůžek, který se svým kolegou Jonatanem Hánou takový úspěch nečekali.

„Byli jsme hodně překvapení, protože tam byly školy, které se specializují na vytrvalostní sporty. Kluci měli velikou radost, že to takhle dopadlo. Navíc to je poprvé v historii, kdy se škola stala mistrem republiky v přespolním běhu. Za vynikající úspěch a reprezentaci školy, města a kraje patří klukům velká gratulace a poděkování,“ doplňuje Pavel Tvarůžek.

Vítězný tým tvořili fotbalisté sportovních tříd Jakub Panský, Stanislav Zacha, Jan Chytrý, Vít Horký, Jakub Kovář a Vladimír Kocmánek.