Druhý jihlavský výběr, HBC Flyers, se o semifinále ještě popere s Hodonín, tady je série vyrovnaná. Čtvrtého do party určí duel mezi Kyjovem a Přibyslavicemi.

Jihlavská záloha SK

Čtvrtfinále se stejně jako semifinále hraje na dva vítězné zápasy, a jihlavská záloha SK se v něm popasovala s Třebíčí. Série byla okořeněná díky několika přestupy mezi oběma aktéry, a první zápas, který hostilo krajské město, byl z pohledu domácích trochu utrápená. Ačkoliv převahu nakonec dokázali přetavit v zasloužené vítězství 4:1. Odveta v Třebíči byla pro favorita ještě těžší, ale i tentokrát dokázali Jihlavští uspět. Nevykolejila je ani brzká inkasovaná branka, a čtyři zásahy je poslaly v nejkratší možné době do semifinále.

Do něj by se rádi podívali i hráči HBC Flyers Jihlava, kteří po sobotě museli odvracet mečbol Hodonína. Ten totiž na svém hřišti dominoval, a výhrou 6:3 si vytvořil solidní pozici pro druhé střetnutí. To bylo hodně vyhrocené, rozhodčí nestačili rozdávat tresty, ale „letcům“ to vadit nemuselo, protože po výsledku 4:2 si vynutili třetí rozhodující mač! Ten se bude hrát už zítra od 11 hodin na půdě Hodonína.

Hned v neděli pak budou na programu první semifinálové duely. SK Jihlava B se představí doma od 14 hodin, soupeře však ještě nezná.

RONHILL LIGA - ČTVRTFINÁLE

SK JIHLAVA B – TŘEBÍČ 4:1
Branky a nahrávky: 10. Průcha, 17. Sobotka (Fejt), 25. Trybuček (Jiskra, Zbořil), 38. Trybuček (Fejt, Sobotka) - 17. Pelikán T. (Mejzlík, Policar). Rozhodčí: Chytil. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 37:15. Diváci: 69. Třetiny 1:0, 2:1, 1:0.
SK Jihlava B: Ježek - Jiskra, Harasim, Habermann, Dolejší, Zbořil, Hrbáč - Koudelka, Záptočný, Smutný - Apeltauer, Hlavatý, Průcha - Pavlas, Sobotka, Trybuček - Fejt.

TŘEBÍČ – SK JIHLAVA B 2:4
(konečný stav série 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Horký Duránek, Pelikán), 38. M. Mejzlík (Bohatý) - 12. Trybuček (Sobotka), 17.Apeltauer (Průcha, Koudelka), 25. Trybuček (Sobotka), 42. Koudelka (Fejt, Smutny). Rozhodčí: Horský. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:3. Střely na branku: 28:31. Diváci: 41. Třetiny 1:1, 0:2, 1:1. SK Jihlava B: Ježek (Bartů)- Jiskra, Anděl, Dolejší, Zbořil, Hrbáč, Zboříů, Fatrdla - Koudelka, Smutný, Pavlas - Apeltauer, Hlavatý, Průcha - Fejt, Sobotka, Trybuček.

HODONÍN – HBC FLYERS JIHLAVA 6:3
Branky Flyers: 37. Mejzlík (Jobák), 42. Brázda (Mejzlík), 45. Drápela (Rezek). HBC Flyers Jihlava: Milfajt - Kourek"C", Jirků,
Homola, Kučera - Souček, Drápela, Rezek, Brázda, Mejzlík, Jobák, Volf, Seknička, Machala

HBC FLYERS JIHLAVA - HODONÍN 4:2
(stav série 1:1)
Branky Flyers: 15. Seknička (Hanus, Volf), 23. Rezek (Souček), 28. Rezek (Jobák, Mejzlík), 34. Souček (Rezek, Drápela). Třetiny 1:1, 2:1, 1:0. HBC Flyers Jihlava: Milfajt - Kourek, Homola, Schlogl, Kučera, Jirků, Volf - Souček, Drápela, Rezek, Brázda, Mejzlík, Jobák, Seknička, Hanus, Machala.

Ostatní výsledky čtvrtfinále: HSK Staré Brno - HBC Jundrov 6:0 a 3:2sn (stav série 2:0), HBK Kyjov - Přibyslavice 1:2p a 3:2sn (stav série 1:1).