„Vrátil se mi ranking, a to je důležité. Přes léto bych se měla dostávat do hlavních soutěží,“ věří před dvěma měsíci čtyřiadvacetiletá hráčka.
Chorvatsko má pro ni magickou sílu. „Vždycky se mi tam dařilo a doufám, že mě nastartuje i letos,“ přeje si tenistka, která měla a bude mít náročný program.

„Letos mám za sebou tři týdny v Portugalsku, dva v Itálii a tři v Chorvatsku. V červnu mě čekají turnaje ve Zlíně a Brně a potom už je Rieter Cup. Do toho ještě hraju francouzskou a německou ligu,“ jmenuje Kriegsmannová, jež tento týden startuje ve slovenských Michalovcích.

Právě na zmíněných turnajích by ráda uhrála co nejvíce bodů. „Ze dvou důvodů. Chtěla bych se vrátit na žebříčku WTA někam k pětistému místu a zadruhé je přede mnou strašák. Teď sice moc bodů neobhajuju, ale v srpnu mi jich vypadne dvanáct za vítězství na desítce (turnaj s dotací 10 000 dolarů – pozn. autora) v Praze,“ tvrdí tenistka Spartaku, která stále váhá, zda se věnovat dvouhře i čtyřhře, nebo se po vzoru oddílového kolegy Leoše Friedla specializovat pouze na debl.

Vybere si debl?

„Prosadit se v singlu je stále těžší. Každým rokem totiž do okruhu naskočí spousta mladých holek, které jsou čím dál tím rychlejší a silnější. Na druhou stranu jít cestou deblu znamená sehnat kvalitního parťáka, který by měl na tenis stejný názor jako já. A to je snad ještě těžší,“ povzdechne si.

Rozhodnutí tedy ještě minimálně o rok odsune. „Dřív jsem všechno řešila, ale teď jsem si řekla, že se na všechno vykašlu a pocitově půjdu turnaj od turnaje. Buď to půjde, nebo ne.“

Jednu malou změnu přece jen udělala. „Dřív jsem trénovala hlavně s panem Gerlou, ale teď se mi věnuje Kamil Vondráček,“ potvrzuje.