Developerem projektu je akciová společnost REIN Holding, která rolí generálního dodavatele stavebních prací pověřila jihlavskou společnost PSJ holding.

Celkové stavební náklady díla, které bude dokončeno v únoru 2008, se budou pohybovat kolem 500 mil. Kč. PSJ holding stavební práce zahájil v lednu letošního roku I. etapou, která představovala zabezpečení stavby a dokončení stavební jámy. Probíhající jednání mezi developerem a stavební společností následně v závěru dubna vyústila v podpis smlouvy na dokončení celého Zlatého jablka.

V současné době má nové zlínské obchodní a zábavní centrum dokončenou stavební jámu, probíhá realizace základových monolitických stěn a příprava k montáži netradiční spřažené ocelovobetonové konstrukce, která vyžaduje použití extrémní třídy betonu 80/95. Fasáda objektu bude kombinovat vyzdívky, keramické obklady a sklo.

„Zlaté Jablko je pro nás velkou stavařskou výzvou. Zejména se musíme se vyrovnat s umístěním stavby v samotném rušném centru města. To pro nás znamená prakticky nulové skladovací plochy pro koordinaci hrubé stavby a zároveň nutnost dodržovat přísné hygienické limity na prašnost a především hlučnost,“ uvedl projektový manažer PSJ holding, a.s., Jiří Zita.

Projekt roste v nejexkluzivnější lokalitě v centru Zlína na jediné pěší nákupní zóně ve městě a u nejfrekventovanější komunikace. Dostupnost centra je ideálně zajištěna nejen pro pěší, ale také pro návštěvníky přijíždějící městkou hromadnou dopravou nebo vozidlem. Přímo u hlavního vstupu a také na protější straně jsou umístěny dvě zastávky městské hromadné dopravy.

Pro vozidla bude na ulici Dlouhá vystavěn parkovací dům s celkovou kapacitou 286 parkovacích míst. Ten bude s centrem propojen stávajícím městským pěším podchodem, který zavede návštěvníky přímo do nákupní galerie.

Zlaté Jablko nabídne na 13.000 m2 prodejní plochy největší nákupní galerii ve Zlínském kraji s více než 70 obchodními jednotkami na třech nadzemních a jednom podzemním podlaží. Součástí komplexu bude mimo klasické nákupní galerie s celou řadou módních světových značek také první multikino v regionu se šesti sály a prodejna potravin společnosti BILLA.

Zábavní a gastro složku v projektu tvoří vedle multikina i 3 kavárny, restaurace, sportbar, juicebar, cukrárna, 3 fastfoody a také wellness & fitness studio. Kanceláře v posledních podlažích budou mít plochu 850 m2, proskleným průchozím krčkem nad ulicí Rašínovou bude přístupných dalších 700 m2 obchodních ploch elektrodomu Elkomy. V bezprostředním okolí parkovacího domu se bude nacházet dalších 1.500 m2 obchodních a kancelářských prostor. Celková plocha komerčních prostor komplexu tedy přesáhne 15.000 m2.