Areál pro několik pracovníků chce stavět firma Renol CZ, diskontní řetězec Lidl plánuje logistické centrum se 100 až 200 pracovními místy. ČTK to řekl starosta Antonín Račický. Společnost OMV loni představila záměr vybudovat nedaleko obce dálniční truck centrum.

Zhoř leží u silnice II. třídy, která vede z Velkého Meziříčí do Jihlavy. Obecní úřad nyní chystá lokalitu pro menší podnikatele ve směru na Měřín. Volné jsou ještě dva až tři půlhektarové pozemky, uvedl starosta. Prodejní cena za metr čtvereční činí 300 korun.

Jak vyplývá ze záměru, který na svých stránkách zveřejnil krajský úřad, areál za 20 až 30 milionů korun v tomto místě vybuduje společnost Renol CZ. Stavět se má od letošního pololetí do konce příštího roku. Ve dvou halách bude prováděna povrchová úprava plastových profilů na výrobu oken a dveří. Dvousměnný provoz zaměstná 16 lidí.

Společnost Lidl koupila od obce pozemky pro svůj velkosklad ve směru na Velké Meziříčí, termín zahájení stavby zatím neuvedla. "V současné době chystají plynofikaci," uvedl Račický.

Truck centrum má vzniknout na 137. kilometru směrem na Prahu, kde je nyní odpočívadlo s motorestem. Areál o rozloze přes 45.000 metrů čtverečních by kromě 209 stání pro kamiony měl obsahovat čerpací stanici, myčku nákladních aut a provozní budovu s restaurací, sociálním zázemím a ubytováním.

Podle záměru, který OMV v minulém roce předložila krajskému odboru životního prostředí, měla stavba začít letos v létě. Krajský úřad ale na podzim nařídil podrobnější zkoumání dopadů truck centra na okolní přírodu i obyvatele.