Jeho záměrem je obsadit do konce roku 200 nových dělnických pozic.

Pro vylepšení současné situace se vedení Automotive Lightingu rozhodlo odstartovat několikadenní Road show, při které dostanou zájemci o zaměstnání na několika místech Vysočiny ucelené informace nejen o samotné firmě, ale také o nabízených volných místech.

První odstartovala v pondělí na centrálním parkovišti. „Dnes pokračujeme v Třebíči, ve středu ve Žďáře nad Sázavou pak v Humpolci a končíme v pátek v Jihlavě na náměstí,“ uvedl jednatel společnosti Petr Novotný.

„Jelikož není na trhu dostatek pracovních sil, je nalezení zaměstnanců poměrně obtížné, a to i přesto, že na dělnické pozice neklademe žádné speciální nároky. Lidé, kteří se k nám budou hlásit ale musí počítat s tím, že máme nepřetržitý provoz,“ upozornil Novotný.

Na první Road Show se přišlo na zaměstnání zeptat hned několik zájemců. „Informační leták jsem našel na úřadu práce. Myslím si, že bych to mohl dělat. Mám děti a je rozdíl devět tisíc, které nabízejí, mít a nebo nemít,“ řekl pětadvacetiletý uchazeč o práci z Jihlavy.

„Zájemcům nabízíme nástupní plat devět až třináct tisíc korun s pohyblivou složkou až 6,5 tisíc korun,“ upřesnil jednatel společnosti. O jiných číslech ale před nedávnem hovořil ředitel jihlavského úřadu práce Jiří Hrdlička.

„Hlášenkou volných míst nabízí agentura profesi montážní dělník ve trojsměnném provozu za hrubou mzdu osm tisíc korun,“ tvrdil. „Kromě toho pracovnice personálního oddělení s námi přestala komunikovat. Proto se s vedením firmy ve čtvrtek sejdeme a musíme si nějaké otázky vyjasnit,“ doplnila mluvčí jihlavského úřadu práce Hana Málková.