„Už tak jsme blokovali dopravu. Více problémů jsme dělat nechtěli. Chtěli jsme upozornit na problémy, které jsou v našem odvětví,“ poznamenala předsedkyně Zemědělského družstva Zhoř Jana Lokvencová.

Kolony traktorů, například mezi Velkým Beranovem a Helenínem nebo mezi Sedlejovem a Telčí jely pomalým tempem, nezastavovaly se. Větší zácpy se – až na „štrúdl“ u Helenína mezi osmou a devátou hodinou – nekonaly.

„Nevím, proč to ti zemědělci dělají. Kvůli nízkým cenám? Aha, já myslel, že jen někam převážejí stroje,“ kroutil hlavou František Švengr z Jihlavy, když čekal na autobus v Nových Domcích.

To Jaroslav Bečka z Nových Domků měl jiný názor. „Přibližně 17 let jsem dělal v zemědělství. Farmáři dostávají za své produkty málo peněz, přitom nafta, postřiky a hnojiva se zdražují. Naopak zisky mají ti, co nevyrábějí, ale jen prodávají,“ říkal muž z Nových Domků.

Řidiče měly zajímat nápisy

„Nechceme blokádou silnic škodit, ale lidé si nás musí všimnout,“ pronesl předseda ZD Sedlejov Jindřich Pospíchal. Nápisy na traktorech byly nicméné docela malé. „Lidé si nás všímají a čtou nápisy na našich strojích,“ předpokládal přesto šéf sedlejovského družstva Jindřich Pospíchal. Na Jihlavsku vyjely na silnice stovky strojů z desítek větších i menších zemědělských firem.