O dalších projektech vedení společnosti jedná, a to v tuzemsku i v zahraničí. „Připravujeme například další stavbu v Tunisku a o zakázkách jednáme v jihovýchodní Asii. Prioritou našich zahraničních zájmů je však jednoznačně Rusko. Tam finišují jednání a přípravy dvou velkých projektů. Navíc jsme zahájili výstavbu kancelářského objektu v Archangelsku,“ okomentoval aktuální exportní aktivity generální ředitel firmy PSJ František Vaculík.

Společnost PSJ má jinak za sebou ekonomicky úspěšný rok. Při obratu 5,17 miliardy korun byl dosažen zisk po zdanění ve výši 144 milionů korun.
Letos počítají stavbaři ještě s nárůstem objemu zakázek – i přes probíhající ekonomickou krizi, která se nepříznivě promítla do stavební trhu a trhu s realitami. „Z pohledu stavebnictví nevidím jako složitý rok 2009, ale spíše roky 2010 a 2011,“ očekává generální ředitel František Vaculík.

Víte, že…
Archangelsk je přístav, který se nachází na severu evropské části Ruska a zároveň administrativní centrum Archangelské oblasti. Leží při ústí řeky Severní Dviny do Bílého moře a žije zde zhruba 353 tisícobyvatel. Ve středověku byl nejdůležitějším ruským námořním přístavem.
Zdroj: Wikipedia