V období od ledna do září prodal sudového piva o 95 procent více než za stejné období v loňském roce. U lahvového se nárůst pohybuje okolo 47 procent.

„Dá se říct, že jdeme proti proudu. Zatímco český pivní trh zaznamenal pokles prodejů zhruba o osm procent, my jdeme nahoru,“ zasadil data do celkového kontextu obchodní ředitel jihlavského pivovaru Miloš Vostrý.

Celkový výstav jihlavského pivovaru za rok 2008 činil necelých deset tisíc hektolitrů piva. Letos se předpokládá, že toto číslo stoupne na 150 tisíc hektolitrů, a příští rok se chce pivovar dostat přes dvě stě tisíc.

„Chtěli bychom být špičkou pivovarů na Vysočině. Včetně Bernarda,“ představil své plány Vostrý.

Jedním z důvodů, proč stoupá zájem o Ježka, je podle Vostrého zvýšení kvality piva. „Vyrábíme pivo, které má dobrou chuť, pěnivost, a hlavně si drží stálou kvalitu. To je nejdůležitější aspekt pro získání zákazníků,“ myslí si obchodní ředitel.

Za zvýšenou jakostí stojí mohutné investice do výroby. Během posledního roku vložil pivovar peníze do modernizace stáčecí linky nebo do kvasničkárny. „Větší investice nás čekají ještě v příštím roce. Souvisí s vyšším objemem výroby,“ uvedl ředitel pivovaru Jaromír Kalina.

Chtějí být na nule

Právě vysoké výdaje se podepíšou i pod hospodářský výsledek letošního roku. „Rozhodně bychom nechtěli jít do červených čísel. Rádi bychom skončili na nule. A zatím to vypadá, že se nám tento cíl povede splnit,“ přiblížil Vostrý.

Pivovar v současné době zaměstnává 71 lidí. Z toho 45 z nich pracuje přímo ve výrobě. Majitelem jihlavského pivovaru je od loňského roku skupina K Brewery. Jedním z jejích prvních rozhodnutí byla změna sortimentu.

Jihlava přestala vařit dvanáctistupňové pivo, omezila výrobu a prodej značky Pivoj. Nyní se opírá nejvíc o jedenáctku, o něco nižší prodeje má šenkovní desítka.

Její speciál Grand se dokonce objevil ve výběru anglické publikce 1001 beers you must taste before you die. Přeloženo do češtiny to znamená: 1001 piv, které musíte ochutnat, než umřete.

Ježek oslaví výročí 150 let své existence hokejovou exhibicí

Rok 2010 bude pro jihlavský pivovar rokem oslav. Bude totiž slavit 150 let své existence.

Sérii akcí spojenou s tímto výročím odstartuje exhibiční hokejový zápas veteránů Dukly Jihlava s veterány československého národního týmu. Ten se odehraje na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě na začátku března.

„Chceme to spojit i s dalším výročím. Příští rok to bude 25 let, co reprezentace na mistrovství světa v Praze vyhrála zlaté medaile. V tehdejším kádru bylo dvanáct hráčů, kteří zrovna působili v Jihlavě,“ zdůvodnil volbu obchodní ředitel pivovaru Miloš Vostrý. Výtěžek ze vstupného by měl putovat na dobročinné účely, s největší pravděpodobností na mládežnický hokej.

Kromě hokejové exhibice chce Ježek svoje narozeniny oslavit i dalšími akcemi, jako například plesem, Dny Ježka ve Žďáru nad Sázavou, Třebíči a Jihlavě, nebo výstavou v Muzeu Vysočiny.