VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prioritou DELu je vzdělávání zaměstnanců

Žďár nad Sázavou – Za patnáct let své činnosti na trhu získala neocenitelné zkušenosti zejména v dodávkách technologických linek, individuálních strojů, automatizace výrobních linek, strojů pro různá průmyslová odvětví včetně automobilového. Řeč je o firmě DEL ve Žďáře nad Sázavou.

2.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

„Akciová společnost DEL byla založena 7. prosince roku 1995 z původní elektrotechnické divize společnosti ŽĎAS. Při svém vzniku zaměstnávala 115 zaměstnanců, v současné době pro DEL pracuje 276 osob. Za zmínku určitě stojí i rok 2008, kdy z důvodu velkého objemu zakázek pracovalo ve společnosti 320 zaměstnanců,“ uvedl Zdeněk Králíček, místopředseda představenstva a obchodní ředitel podniku.

Jak uvedl dále, své obchodní partnery mají nejen v tuzemsku, ale také v zemích Evropské unie, jako je Německo, Švédsko, Belgie, Polsko, Rakousko, Portugalsko, Francie, Maďarsko a Slovensko. „Mimo země EU naše zařízení naleznete v Saúdské Arábii, Japonsku, Thajsku, Číně a dalších zemích,“ doplnil Králíček.

Pro automobilový průmysl DEL dodává nejen technologie a automatizace přímo pro samotné automobilky, ale i výrobcům komponentů, v energetickém průmyslu jde o dodávky jak pro klasické obory energetiky, tak pro energetiku jadernou a v oblasti elektrotechnického průmyslu se stala stabilním dodavatelem rozváděčů, skříní, ovládacích pultů, panelů a rozvodnic pro domácí i zahraniční zákazníky.

Pro německé společnosti TR GROUP a švédské Regula Systems AB zase poskytuje obchodní zastoupení.

Odborné semináře

Podle Králíčka je rozhodující podíl investic společnosti směřován prioritně do vzdělávání zaměstnanců. Nad rámec zákonem předepsaných školení zajišťují i pravidelnou individuální a skupinovou výuku cizích jazyků, odborné semináře a profesní vzdělávání. Další peníze jdou do modernizace strojního vybavení a do softwarových licencí nezbytných pro konstrukční a projekční práce ve společnosti.

A plány na rok 2011? „Rádi bychom využili možnosti čerpání finančních prostředků z Operačního programu Podnikání a inovace, program Eko-energie a program Školicí střediska pro rozšíření vzdělávacích kapacit. Tato investice by měla přinést nejen nový moderní vzhled sídla společnosti, ale hlavně školicí prostory a po zateplení budovy i tolik potřebné energetické úspory,“ sdělil místopředseda představenstva společnosti a obchodní ředitel Zdeněk Králíček.

Do budoucna by se rovněž chtěli stát pravidelnými dodavateli pro jadernou energetiku. Pro rozšíření možnosti dodávek se v současnosti připravují na „Atomový audit“.

Průměrný roční obrat společnosti se pohybuje okolo 500 milionů korun.

Autor: Zlata Ptáčková

2.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

OBRAZEM: Značky pomohou lidem vyznat se v nemocnici

Jihlava – Další oddělení jihlavské nemocnice se přestěhovalo do nových prostor. Pacienti a zdravotníci z neurologického, onkologického, kožního, chirurgického a kardiologického oddělení využívají nového zařízení. V tuto chvíli stavební firma opravila čtyři patra interního pavilonu a nyní dělníky čeká ještě poslední pátá fáze prací.

Mezi pěti nejrychleji sečtenými obcemi na Jihlavsku vyhráli Piráti

Jihlavsko – Horní Myslová, Mysletice, Věžnička, Zdeňkov a Zvolenovice. To jsou obce v nichž volební komise nejrychleji sečetla volební lístky, zapsala je do systému a odevzdala je na dopředu určená sběrná místa. Výsledky z těchto obcí zveřejnil Český statistický úřad na svém webu třicet minut po zavření volebních místností.

V malé obci na Jihlavsku k volbám přišli téměř všichni

Vanůvek – Vanůvek je jedna z nejmenších obcí na Jihlavsku. K volbám tam letos nedošli pouze 4 voliči z 28. V této malé vesnici nedaleko Telče žije dohromady 39 obyvatel z toho 11 dětí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení