„Akciová společnost DEL byla založena 7. prosince roku 1995 z původní elektrotechnické divize společnosti ŽĎAS. Při svém vzniku zaměstnávala 115 zaměstnanců, v současné době pro DEL pracuje 276 osob. Za zmínku určitě stojí i rok 2008, kdy z důvodu velkého objemu zakázek pracovalo ve společnosti 320 zaměstnanců,“ uvedl Zdeněk Králíček, místopředseda představenstva a obchodní ředitel podniku.

Jak uvedl dále, své obchodní partnery mají nejen v tuzemsku, ale také v zemích Evropské unie, jako je Německo, Švédsko, Belgie, Polsko, Rakousko, Portugalsko, Francie, Maďarsko a Slovensko. „Mimo země EU naše zařízení naleznete v Saúdské Arábii, Japonsku, Thajsku, Číně a dalších zemích,“ doplnil Králíček.

Pro automobilový průmysl DEL dodává nejen technologie a automatizace přímo pro samotné automobilky, ale i výrobcům komponentů, v energetickém průmyslu jde o dodávky jak pro klasické obory energetiky, tak pro energetiku jadernou a v oblasti elektrotechnického průmyslu se stala stabilním dodavatelem rozváděčů, skříní, ovládacích pultů, panelů a rozvodnic pro domácí i zahraniční zákazníky.

Pro německé společnosti TR GROUP a švédské Regula Systems AB zase poskytuje obchodní zastoupení.

Odborné semináře

Podle Králíčka je rozhodující podíl investic společnosti směřován prioritně do vzdělávání zaměstnanců. Nad rámec zákonem předepsaných školení zajišťují i pravidelnou individuální a skupinovou výuku cizích jazyků, odborné semináře a profesní vzdělávání. Další peníze jdou do modernizace strojního vybavení a do softwarových licencí nezbytných pro konstrukční a projekční práce ve společnosti.

A plány na rok 2011? „Rádi bychom využili možnosti čerpání finančních prostředků z Operačního programu Podnikání a inovace, program Eko-energie a program Školicí střediska pro rozšíření vzdělávacích kapacit. Tato investice by měla přinést nejen nový moderní vzhled sídla společnosti, ale hlavně školicí prostory a po zateplení budovy i tolik potřebné energetické úspory,“ sdělil místopředseda představenstva společnosti a obchodní ředitel Zdeněk Králíček.

Do budoucna by se rovněž chtěli stát pravidelnými dodavateli pro jadernou energetiku. Pro rozšíření možnosti dodávek se v současnosti připravují na „Atomový audit“.

Průměrný roční obrat společnosti se pohybuje okolo 500 milionů korun.