Především plesy jsou podle něj ve velkém úpadku. I proto je prý mezi dospělými v Jihlavě o taneční kurzy velký zájem. „Zájem je opravdu nebývalý. Přisuzuji to však tomu, že plesy upadají. Hlavně v projevu kapel,“ vyjádřil se Málek.

Kurz navštěvuje i šedesát párů

Do kurzu dospělých chodí na Málkovy hodiny i šedesát párů. Kurz stojí v průměru tisíc korun. „Lidé si na kurz chodí zatančit, pobavit se, popovídat si. To nás s manželkou hodně baví. Někteří tanečníci k nám chodí třeba i dvacet let. Říkají, že jít na ples tady už nemá smysl,“ popsal taneční mistr.

Rozhodl se proto v Jihlavě nedávno uspořádat ples, který by byl na úrovni. „Pozvali jsme kapelu, která hraje podle našich představ, ale bohužel návštěvnost nebyla nějak velká. Udělat pořádný ples není legrace, jenom pronájem sálu stojí třeba pětatřicet tisíc,“ řekl Málek.

Vstupenka stála stovku. Oproti velkým plesům v Praze je cena minimální. Tam se pohybuje kolem šesti stovek. Ples prý ale stojí za to. „V Praze jdou do plesů dotace. Hrají velké orchestry, které mají třeba tři zpěváky a také výborného uvaděče. Sály jsou navíc ohromné a je tam hodně návštěvníků, kteří zaplatí určitou část nákladů,“ nechal se slyšet Málek.

Navíc si v Praze chodí na plesy lidé opravdu zatančit. „Jde opravdu o tanec, člověk nepostává v hloučku a nemlátí rukama, nohama. Lidé tam jsou také slušně oblečení, nikdo si nedovolí povolit kravatu nebo rozepnout košili,“ uzavřel Málek.