V těchto týdnech vrcholí stavební práce v rámci první etapy rekonstrukce bývalé továrny, do konce roku bude hotovo pět dílčích objektů.

Sloužit už začalo školicí středisko. „Školicí středisko bylo zkolaudované jako první,“ zdůraznil Radek Vávra, koordinátor projektu Jihlavské terasy.

Práce tak teď finišují na dalších čtyřech budovách. Před kolaudací je lékařský dům a domov pro seniory Stříbrné terasy. Pracuje se na dokončení bytového domu, pod nímž se nacházejí už hotové několikapatrové podzemní garáže, a čilý stavební ruch je slyšet i z administrativní budovy. „S dokončením administrativní budovy počítáme v prvním čtvrtletí příštího roku. Od 1. ledna 2012 začnou naopak sloužit plánovanému účelu vedle školicího střediska i lékařský dům a domov pro seniory. Do něho se ještě letos po zkolaudování začnou stěhovat první klienti, předpokládáme, že přibližně 30 procent z kapacity 78 lůžek bude obsazeno do konce letošního roku,“ popsal proces obsazování jednoho z dokončených objektů Vávra.

Přestože na kolemjdoucí hlavně po Havlíčkově ulici působí komplex stále především jako staveniště, uvnitř první poloviny areálu se po dvou letech stavebních prací změnilo téměř všechno. „Stavební práce a terénní úpravy završí vybudování vnitřní komunikace mezi jednotlivými opravenými budovami komplexu,“ připomenul koordinátor Vávra.

Náklady na první etapu nepřekročí hranici čtyř set milionů korun. Už nyní začínají práce na etapě druhé, která bude trvat další dva roky.