Kromě prohlídky výrobních prostor jednoho z nejmodernějších závodů skupiny Bosch dostali studenti možnost poznat práci odborných oddělení firmy. Přínosem pro studenty byl také přímý kontakt s jednotlivými odborníky a vedoucími pracovníky firmy.

Návštěvní program byl doplněn odbornými prezentacemi o klíčových technologiích dieselové techniky, informacemi o skupině Bosch a její výrobní divizi Dieselových systémů.

Technika lákala

Záměrem akce bylo představit mladým studentům techniku, speciálně dieselové technologie, závod v Jihlavě, jakož i podnikovou kulturu držitele Národní ceny kvality ČR za rok 2011.

„Pocházím z Vysočiny a firmu Bosch v Jihlavě znám dobře. Už když jsem nastupoval na střední průmyslovou školu, věděl jsem, že díky firmě Bosch seženu do budoucna práci ve strojírenském oboru. Myslím, že díky své specializaci na strojírenství budu mít rozhodně lepší možnost uplatnění než jiní studenti, například z ekonomických či humanitních oborů,“ podělil se o své dojmy z návštěvy Martin Manga, student Fakulty strojního inženýrství VUT Brno.

„Protože Bosch Diesel je ve strojírenském oboru významnou firmou, tak jsem se chtěla na místě přesvědčit, co se zde vyrábí a jak zdejší závod vypadá,“ vysvětlila důvod své návštěvy u firmy Bosch Diesel s.r.o. Zuzana Brejníková, studentka Strojní fakulty ČVUT Praha. Jak sama přiznává, zájem o techniku se u ní probudil již v dětství. Později ji začala zajímat i dopravní technika a automobily.

Potřeba spolupráce

Pro firmu Bosch je spolupráce s vysokými školami důležitým bodem do budoucna. Vedle pořádání High-Tech Day spolupracuje závod s vysokými školami, například v oblasti odborných praxí a závěrečných vysokoškolských prací.

Ve firmě Bosch Diesel, s.r.o., je zaměstnáno necelých čtyři a půl tisíce zaměstnanců. Vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém Common Rail.

V listopadu 2011 získala firma prestižní ocenění „Národní cenu kvality ČR – Excelentní firma“.

(tz, řra)