Peníze půjčí investorům ze společnosti CEI Building HVB Bank. „Je zajištěno úplné financování projektu. V průběhu září začnou přitékat peníze z banky,“ řekl předseda představenstva firmy CEI Building Martin Jaroš. Deník mu položil i další dotazy.

Jak velká část obchodních ploch City Parku již je pronajata?

V současné době je dohodnut pronájem přibližně 65 procent ploch. V nejbližších měsících se tato činnost ještě zintenzivní, aby mohlo být vše pronajato zhruba v květnu příštího roku. V City Parku by mělo vzniknout okolo 110 jednotek. Jde o soubor obchodů, občerstvení, kaváren a ostatních služeb. Jsme přesvědčeni, že zaplníme 100 procent ploch. Některá jména řetězců, které přijdou, jste zveřejnili předevčírem, jako Interspar, Datart, C&A nebo New Yorker.

Jaká budou další?

To byli klíčoví nájemci pro naše centrum. Mohu říci i některé z menších nájemců, ten seznam je ale poměrně dlouhý. Móda by měla být dále zastoupena například společnostmi OP Prostějov, Orsay nebo Takko. Rozsáhle bude zastoupen také sortiment sportovního a volnočasového vybavení. Přijde třeba Alpine Pro, Asics, Lotto, Cleveland, Rossignol nebo A3 Sport. V City Parku bude i prodejna mobilních telefonů firmy O2, hračky Pompo nebo chovatelské potřeby. Řada z mezinárodních řetězců nechce jít do měst pod 100 tisíc obyvatel, přesto budou v Jihlavě. To si myslím, že je úspěch projektu City Park.

O jaké řetězce jde? Interspar?

To po mně nechtějte konkrétně. Já to sice vím, ale jde o obchodní tajemství firem.

Kdo bude City Park provozovat?

Provozovatelem bude společnost Euro Mall Centre Management. Bude zodpovídat za opravy, údržbu, úklid, ostrahu, marketing a image centra v době, kdy City Park bude v provozu. Zatím existují odhady, že v City Parku vznikne přes 500 pracovních míst.

Vlastníkem pak tedy zůstává CEI Building. Nedojde ale v tomto směru ke změně?

Do doby otevření centra určitě ne. Jinak ale případnou změnu vlastníka návštěvník nepozná. To jsou věci, které na specifickém trhu obchodních center probíhají standardně. Z Jihlavy ale třeba odešla Billa a náplň prodejny se rapidně změnila. Prodávají se tam oděvy. Nechci porovnávat City Park s jakoukoli jinou investiční akcí. To mi nepřísluší. Ta otázka mi připadá jako vyvolávání duchů. To je jako: co by…, kdyby…

Kolik peněz jste v Jihlavě zatím investovali?

Přibližně jde o něco více než 200 milionů korun.

Kdy ukážete, jak bude vypadat interiér?

Vizualizace interiéru by měly být k dispozici v půli září. Zatím stojí výtahové věže do kina.

Kde bude střecha budovy?

Bude asi o devět metrů níž.

Bude v City Parku kasino?

Předchůdci, kteří chtěli pod Znojemským mostem stavět, ho v projektu měli, my jsme ho do projektu zatahovat nechtěli. Uvažovali jsme o městské hale. Debata s městem ale nevedla k tomu, že by město chtělo takový objekt provozovat.

A co hotel?

Také ne. Nedomníváme se, že by fungoval. Předchůdci navrhovali desetipatrový hotel.

Martin Jaroš

Jak bude řešena doprava do City Parku?

Teď žádáme o stavební povolení. V Brněnské ulici vyrostou semafory.

Není to krok zpátky? V Jihlavě se doposud razil trend kruhových křižovatek.

Vždy je potřeba uvažovat situaci v konkrétním místě. V projektu byla původně kruhová křižovatka. Na základě výpočtů dopravních expertů se zjistilo, že semafory jsou lepším řešením.

City Park bude mít poměrně nevzhledné okolí plné garáží. Tím se nezabýváte?

To není otázka na nás. My nejsme vlastníky sousedních pozemků.