„Interspar patří mezi klíčové nájemce. Hypermarket vznikne na ploše větší než 5500 metrů čtverečních,“ doplnil Jaroš.

Potvrzen je již i provozovatel multikina se čtyřmi sály a 501 místy ksezení. Jde o firmu CineStar. Voboru módy se stanou klíčovými nájemci řetězec C&A a New Yorker.

„Obě společnosti budou prodávat svoje zboží na ploše přes tisíc metrů čtverečních. Elektroniku bude potom prodávat společnost Datart na ploše 1300 metrů čtverečních,“ rozklíčoval Martin Jaroš. Vzávěrečné fázi jsou jednání sřetězcem Hervis, který podniká na trhu se sportovním zbožím.

„Smlouvy jsou dlouhodobé, uzavřené na řadu let, vpřípadě největších nájemců je to většinou deset let,“ doplnil předseda představenstva firmy CEI Building.

Pod Znojemským mostem jsou vsoučasnosti dokončovány hrubé zemní práce. Vprůběhu září budou ukončeny práce i na betonáži hlavních monolitických jader i schodišť. Příští pondělí začne montáž prefabrikovaného skeletu.

„Začne vyrůstat nosná konstrukce objektu. Práce na této etapě výstavby by měly být dokončeny někdy na přelomu ledna a února příštího roku,“ poznamenal Jaroš. Podle něj je zcela reálný termín otevření na přelomu října a listopadu roku 2008.