Motto: „U zákazníků se snažím vzbudit důvěru, že nástroj svěřují do rukou odborníka“

Důkazem toho, že poctivé řemeslo u nás nevymřelo, a že stále ve svém okolí můžete narazit na kvalitní řemeslníky se zlatýma ručičkama, je výsledek hlasování o nejlepšího fachmana Jihlavska. Toho se Velkopopovický Kozel společně s Deníkem rozhodl najít a odměnit za jeho poctivou práci a řemeslný kumšt. Nakonec se nám podařilo i díky vašim tipům v jihlavském regionu najít takovýchto fachmanů celou řadu.

Zkušení jihlavští muzikanti mají cestu do jeho dílny, zastrčené do postranní uličky v nepříliš vyhledávané části města, prošlapanou už téměř dvě desetiletí. Adresu dílny Jana Michálka si během těch let dobře zapamatovali hudebníci nejen z Jihlavy a Vysočiny.

Už dveřmi jakoby prvorepublikového krámku vcházím do jeho království, je mi jasné, že tady pracuje muž, který miluje muziku i všechny materiály, z něhož se strunné nástroje, k nimž má nejblíže, vyrábějí.

Na panu Michálkovi nás zaujalo především jeho nadšení a poctivost, s kterou každý den přistupuje ke své práci a zákazníkům. Není proto divu, že v hlasování Jihlavského deníku dostal nejvíc hlasů. „Jsem proto moc ráda, že se vítězem stal právě on, výhru si zaslouží.“ dodává Marta Kelíšková, studentka hry na violu, která Jana Michálka nominovala.

Pana Michálka jsem se zeptal, jak s odměnou od Velkopopovického Kozla naloží „Z ocenění mám opravdu radost! Těší mě, že mě podpořili čtenáři Deníku, že mi poslali hlasy. Když s kapelou hraju, tak si pivečko s chutí dám, takže i oslavu výhry nejspíš spojím s nějakou akcí s kapelou. Spoluhráči z naší kapely mi určitě s vyhraným pivem vydatně pomohou,“ odpověděl Jan Michálek.

A jak vidí pan Michálek budoucnost ve své profesi a jaké má plány do budoucna? „Věřím, že ke mně lidi budou chodit i nadále, ale rád bych se dostal i ke stavbě dalších nových nástrojů.