Zaměstnanci mají prozatím do konce března zakázány veškeré služební cesty do rizikových států, mezi které aktuálně patří Čína, Írán a vybrané oblasti Itálie. „Platí rovněž významné omezení služebních cest, zvláště do zemí Tchajwan, Hongkong, Makao, Japonsko a Jižní Korea,“ uvedl mluvčí firmy Bosch Group ČR Pavel Roman.

S ohledem na závažnost situace a možné následky na zdraví zaměstnanců i jejich rodin doporučuje Bosch zrušit i soukromé cesty do oblastí Lombardie a Benátsko, Čína, Tchajwan, Hongkong, Makao, Japonsko, Jižní Korea a Írán. Pokud je cesta nutná, musí jí lidé nahlásit. Po návratu je pak třeba kontaktovat svého lékaře a nastoupit na dvoutýdenní karanténu. „Preventivní opatření platí pro všechny pobočky Bosch v Česku a na Slovensku,“ dodal Roman.

Tématu se věnoval také Jan Wiesner, prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR. Podle něj je více firem, které již nabízí práci z domu pro zaměstnance vracející se ze zemí s nákazou covid-19 nebo omezují pracovních cesty mimo republiku. „Zaměstnavatelé také více investují do dezinfekčních prostředků nebo zvýšeného úklidu,“ dodal Wiesner.