Důvodem obav bylo, že Ministerstvo průmyslu a obchodu na poslední chvíli změnilo podmínky týkající se poskytování ošetřovného pro osoby samostatně výdělečně činné. „Celou dobu to bylo prezentováno tak, že žádosti budou přijímat živnostenské úřady. Včera večer jsme dostali informaci, že vše bude vyřizovat přímo ministerstvo,“ vysvětlil ve středu odpoledne vedoucí úřadu Jan Kubišta.

Radnice přitom ještě včera telefonicky ujistila více než sto dvacet tazatelů, že další den mohou přijít na živnostenský úřad. Ve středu ráno se mluvčí snažil veřejnost informovat o změně, a byl úspěšný – podnikatelé, kteří přišli zbytečně, by se dali spočítat na prstech jedné ruky. A nezlobili se. „Tak, jak se mění průběžně opatření přijatá vládou jako možnost nákupu pro seniory, tak se změnilo i toto a lidé to chápali,“ řekl Kubišta.

Před budovou úřadu dohlíželi na pořádek i dva strážníci, kteří měli za úkol žadatele koordinovat. „To aby se všichni lidé nenahrnuli do budovy a nebyl tu chaos,“ poodhalil Kubišta. Měštští policisté tak alespoň pomohli s dalšími lidmi, kteří přišli na úřad vyřizovat živnostenskou agendu. „Lidé živnost přerušují nebo naopak kvůli této podpoře ji obnovují ti, kteří ji přerušili nedávno,“ zmínil vedoucí odboru závěrem.