„Jsme velice rádi, že jsme v závěru loňského roku podepsali smlouvu na výstavbu spodní stavby II. etapy závodu. Na konci března 2014 pak byl zpečetěn kontrakt na kompletní dílo. Nespornou výhodou naší komunikace byl fakt, že ve vedení závodu stojí čeští manažeři a blízce kooperují s jihlavským závodem Automotive Lighting," vyjádřil se Milan Věžník, ředitel moskevské filiálky PSJ.

Uskutečnění druhé etapy výstavby rjazaňského závodu Automotive Lighting je nezbytné k tomu, aby závod dokázal zajistit a pokrýt celý technologický cyklus výroby. PSJ postaví dva nezávislé stavební objekty přístavby výrobní haly se zastavěnou plochou 5 500 metrů čtverečních a zděné přístavby administrativní části, která vyroste na ploše přibližně 500 metrů čtverečních. Stavba potrvá zhruba rok a vyžádá si náklady ve výši 5,95 milionů eur.

Půlmilionové ruské město Rjazaň je dějištěm nepřetržitého stavebního působení jihlavské stavební firmy PSJ už od konce roku 2009. Dodavatelskou premiérou tam byla výstavba obchodního a zábavního centra M5 Mall, na nějž plynule navázala realizace hobbymarketu OBI. Jeho prosincové slavnostní otevření se pak kryje právě se zahájením přístavby výrobního závodu Automotive Lighting.

„Stavíme na druhém konci Rjazaně, zhruba 20 kilometrů od pozemku, na němž vyrostl komplex M5 Mall a hobbymarket OBI. Výborná znalost rjazaňského prostředí, využití zkušeností a vazeb s osvědčenými subdodavateli nesporně představuje naši velkou výhodu při plynulém a kvalitním zvládnutí zakázky pro Automotive Lighting. Aktuálně máme hotové zemní práce, probíhá betonáž základů, realizace drenáží a komunikací. Předpokládáme, že v květnu se rozběhne montáž ocelové konstrukce," podal základní informace Milan Věžník.