"Bylo potřeba dořešit nějakou administrativu, aby mohl pivovar začít fungovat, takže se to všechno bohužel zpozdilo. Poslední povolení jsme získali 30. srpna a pivo se začalo vařit 4. září. Pivo průběžně degustuji, do konce října bude vyzrálé tak, jak má být. Nabízíme desítku Nádeníka, jedenáctku Holomka, dvanáctku Hofmistra a třináctku Klíčníka. Názvy jsme volili podle toho, kde pivo vzniká, tedy v bývalém hospodářském dvoře," vysvětlil sládek Marcel Hofman.

Zájemci se mohou vypravit na prohlídku nového pivovaru, který byl postaven místo původního zchátralého objektu. Během listopadu v Panském dvoře otevřou také novou restauraci, kde budou čepovat vlastní pivo. Postupně by se mělo objevit na dalších místech. Pokud o něj bude zájem, může mít nový telčský pivovar roční výstav 1 200 - 1 500 hektolitrů.

„Základem je určitě desítka, jedenáctka a dvanáctka, lidem chutnají nejvíce. Ale můžeme zkoušet i speciály. Výhodou malého pivovaru je, že se nabídka může měnit každý měsíc, nebo dva,“ dodal k tomu sládek.

Marcel Hofman je zkušeným sládkem. Prošel velkými i malými pivovary. V oboru se pohybuje přes třicet let a vyzkoušel si vše, co práce v pivovaru obnáší. Pivo vařil také na ruském ostrově Sachalin. I to byla zajímavá zkušenost. Například když chtěl svou funkci předat někomu z místních. Povedlo se to až na devátý pokus. "Rusům chybí určitá pokora a jejich heslem je něco jako Neřeš to! Jenže tohle u řemesla, a vaření piva zvlášť, nefunguje," popsal jednu ze svých zkušeností Hofman.