Vysočina devátý ročník Města pro byznys zcela ovládla – na prvním místě skončil Pelhřimov, hned za ním se umístil Humpolec a třetí byla Jihlava.

Poprvé v historii se stalo, aby města z Vysočiny obsadila tři nejvyšší příčky. To pochopitelně neuniklo náměstkovi hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavlu Pacalovi. „Je skvělé, že první tři místa obsadila města z Kraje Vysočina. Podnikatelé, velké, ale i menší podnikatelské subjekty jsou totiž klíčové pro to, aby ekonomika v kraji rostla udržitelným způsobem a měla pozitivní vliv na každého občana Vysočiny,“ uvedl v reakci Pacal (Starostové pro Vysočinu).

Krajské město se zatím v celostátním hodnocení nikdy nedostalo do první desítky, maximem bylo jedenácté místo v roce 2014.

Město analyzovalo

„Vedení města v minulosti výsledky výzkumu bralo velmi vážně, analy-zovalo je, svolávalo jednání s podnikateli, ptalo se jich, co by mohlo udělat lépe v oblasti investic, komunikacích, služeb, a řada nápadů se také uskutečnila,“ uvedl na slavnostním vyhlášení výsledků tiskový mluvčí Jihlavy Radek Tulis, který pro statutární město ocenění přebíral.

Na podporu podnikání jsou v Jihlavě například zaváděny speciální nové linky MHD do průmyslové zóny. „Věříme, že podnikatelé v regionu aktivity města zaznamenali a ohodnotili. Je to určitě velká motivace do další činnosti radnice, aby Jihlava byla centrem podnikání,“ dodal mluvčí Tulis.