V pátek konečně zareagoval český zástupce investora Martin Čurda: „Zrovna dnes jsem psal starostovi Moravských Budějovic Vlastimilu Bařinkovi dopis, ve kterém jej informuji o rozhodnutí a zejména o výslovném přání pana Trinhe umístit zamýšlenou investici v Česku, respektive na Moravě, poněvadž v Brně studoval a z tohoto důvodu je mu Morava nejmilejší.“

Moravské Budějovice byly podle jeho slov „vybrány do finální skupiny tří měst, se kterými zahájí konkrétní jednání o podmínkách výstavby výrobního zařízení. Hlavním kritériem druhé a závěrečné fáze rozhodovacího procesu budou ekonomické aspekty a vstřícnost místních samospráv při řešení celého komplexu otázek s tím souvisejících“. Bařinka v pátek odpoledne reagoval více méně překvapeně, dopis zatím nečetl. Přesto sdělil, že město bude projektu velmi vstřícné, pokud investor nabídne přinejmenším desítky pracovních míst a zaručí se, že neznečistí životní prostředí.

Vietnamský podnikatel Dao Quang Thrinh chce rozšířit portfolio svých aktivit a Čurdův známý ze Slovenska zase údajně vlastní patent na výrobu velmi čistého mastku. Velké naleziště této suroviny objevili loni právě na Slovensku. Slovo dalo slovo a nápad zpracovávat surovinu s 99 procentním obsahem mastku byl prý na světě. Takový produkt najde uplatnění ve farmacii, kosmetice, elektrotechnice, chemickém průmyslu i stavebnictví. Budějovice jsou zajímavé svou polohou ve středu trhu.