Zaměstnance zajímalo, jak ministr vnímá firmu Bosch, která je největším zaměstnavatelem v Kraji Vysočina. V současnosti zde pracuje kolem čtyř a půl tisíce lidí.

„Téměř každý se setkal se značkou Bosch u nějakého výrobku. Já například s vrtačkou. Bosch Diesel je silný investor. Vůbec v České republice působí asi šest tisíc německých firem. Němci oceňují, že v České republice nejsou jenom montovny, ale že ve firmách spojujeme výrobu s vědou a výzkumem," odvětil na dotaz jednoho ze zaměstnanců ministr Babiš.

Ten působil zpočátku trochu unaveným dojmem, ale jakmile předstoupil na pódium před publikum, nebývale ožil a rozpovídal se o problémech, o kterých se v poslední době diskutuje.
Zastavil se i u elektronické evidenci tržeb, se kterou řada podnikatelů nesouhlasí. A to především z řad provozovatelů restaračních zařízení. „Je jasné, že když vám v hospodě nedají účtenku, tak asi z toho neodvádí, co mají. A stát přichází o peníze," vyjádřil se k elektronické evidenci tržeb v jihlavské firmě Bosch ministr Babiš.

Jitka Hotařová, která v Jihlavě provozuje bufet s rychlým občerstvením s elektronickou evidencí tržeb nesouhlasí, nicméně se s ní pokusí nějak poprat.

„Budeme kupovat tablety. Nedá se zkrátka nic dělat, uvidíme, jestli to bude opravdu tak přínosné, jak politici tvrdí, zatím o tom dost pochybuji. Když někdo bude chtít podvádět, udělá to s elektronickými pokladnami nebo bez, lidi si vždycky skulinku najdou," uvedla Hotařová.

Andrej Babiš se v závodě na jihlavském Pávově zdržel asi hodinu a půl. Nejprve 
za zavřenými dveřmi diskutoval s nejužším vedením firmy, poté si prohlédl provoz, potřásl si rukou s některými zaměstnanci, podebatoval se zájemci v jídelně a na závěr dostal dárek v podobě čerpadla.