Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Psí canisterapeuti uklidňují a uzdravují  
Psí canisterapeuti uklidňují a uzdravují

V klubu i na ulici

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 226. V lokalitě kraj Vysočina se o finanční příspěvek uchází tyto projekty: Pomáhejte s námi přírodě, Canisterapie - pohlazení nemocné duše, Bez zvedáku nemůžeme do vany! a EZOP: nízkoprahové zařízení pro děti a mládež.

Čtvrtým je obecně prospěšná společnost Portimo s projektem EZOP: nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. To tvoří dva programy, klub a streetwork, a je tu pro všechny ve věku od 6 do 26 let, kteří mohou být ohroženi nějakou nepříznivou životní situací. Má za cíl podporovat děti a mladé lidi, aby prožívali snesitelně svoji životní situaci, aby se dokázali, přiměřeně věku, postavit na vlastní nohy a aby si uvědomovali své možnosti, schopnosti.

„Poskytujeme dětem bezpečný prostor. Mírníme rizikové chování jako je vandalismus, konflikty a bezcílné posedávání. Usilujeme o to, aby mladí lidé obtížné situace zvládali a byli si vědomi potencionálních rizik,” říká Jana Lišková z Portima.

ROZHODNĚTE I VY
Hlasování o divokou kartu probíhalo do 22. listopadu 2019 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
Následuje finále, ve kterém se v každém kraji utkají 4 projekty.
Od ČSOB získá každý region 150 000 Kč.
Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
Finanční dary pro vybraný projekt může veřejnost posílat od 9. prosince 2019 do 6. Ledna 2020.
14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky.