Tísňová linka dostala zprávu o události krátce po půl desáté. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5,8 milionu korun. „Příčina požáru zůstává nadále v šetření,“ uvedla krajská mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová.

„Na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Zřídili dvě čerpací stanoviště a vodu na požářiště dopravovali dálkově. Kromě samotného hašení hořícího seníku se zaměřili také na ochranu okolních budov, aby zamezili šíření plamenů,“ sdělila Musilová.

Je to nádhera! Hasiči v Kamenici mají od letošního roku zrekonstruovanou zbrojnici. Oprava budovy z roku 1977 si vyžádala šest a půl milionu korun. „Hasičovna dostala nový vzhled. Má nejen zateplený plášť budovy, nová sekční vrata pro výjezd techniky, ale
Hasiči se těší na cisternu, předvedou jí při oslavách na podzim

Ještě před desátou hodinou večer se zasahujícím jednotkám podařilo dostat požár pod kontrolu. Následně začaly slámu vyskladňovat. K zásahu vyjížděli profesionálové ze stanic Jihlava a Humpolec a dále dobrovolní hasiči z Větrného Jeníkova, Zbinoh, Opatova, Hojkova, Herálce a Štoků. Práce na místě i nadále pokračují.