Hlášení o požáru přijali hasiči podle mluvčí Petry Musilové na lince tísňového volání krátce před sedmou ráno. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třešť společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Batelova a Horní Cerekve. 

V Břevnici, kde se koronavirem nakazili téměř všichni obyvatelé postižení Azheimerem, bylo podle Hlaváčkové uskutečněno deset testů. „Z toho šest je negativních u dalších dvou výsledky zatím nevíme, dva jsou pozitivní,“ konstatovala ředitelka.
Karanténa kvůli koronaviru v Břevnici pokračuje. Kraj testuje zdravotníky

„Na likvidaci požáru nasadili hasiči několik vodních proudů. Dostat požár pod kontrolu se zasahujícím jednotkám podařilo před půl osmou ráno. Úplná likvidace požáru proběhla o hodinu později. Na místě je v tuto chvíli náš vyšetřovatel, který zjišťuje příčinu vzniku požáru,“ popsala případ Musilová.

Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Podle zásahového webu hasičů se mělo jednat o úmyslné zapálení. Škoda je čtyřicet tisíc korun, hasičům se podařilo uchránit hodnoty za dva miliony.

Novoměstský sportovní areál zeje prázdnotou.
Bez fanoušků a s poloprázdným zásobníkem na sníh. Vysočina arena je opuštěná

Celá záležitost tak vypadá spíše jako případ pro policii. „Ten dům je snad dvacet let opuštěný," informoval místostarosta Batelova Jiří Stejnek.

Podle jeho názoru tak není vyloučeno, že v něm mohl přebývat nějaký nezvaný nájemník, který požár mohl způsobit. „Ono to u nás poslední dobou není poprvé. Už jednou hořelo v prázdném domě a také v chatě," podotkl Stejnek.

4. dubna letošního roku v Batelově hořely v noci na sobotu dvě nemovitosti - neobydlený rodinný dům a chata. Škodu na každé z nich hasiči odhadli na 950 tisíc korun. Oběti požárů nebo zranění nejsou hlášeni. Při vyšetřování se pracuje i s variantou úmyslného založení.

Ilustrační foto.
Opilý mladík na Jihlavsku napadal otce a skončil na záchytce


K požáru neobydleného domu v centru obce Batelov vyjížděli hasiči krátce před druhou hodinou ráno. Zasahovaly u něho dvě profesionální a čtyři dobrovolné hasičské jednotky s celkem osmi cisternovými stříkačkami.

U zásahu byl i místní sbor dobrovolných hasičů. Velitel jednotky Jiří Kaňkovský nechtěl okolnosti požáru komentovat. Požár chatky na okraji obce byl ohlášen po třetí hodině noční. „Nejsou informace, že by tam byla nějaká oběť nebo někdo zraněný,“ prozradila mluvčí policie Dana Čírtková.

Ohniska požáru zjišťoval pes, který dokáže vyhledávat urychlovače hoření.