Požár v domě s pečovatelskou službou způsobila zapálená svíčka
Havlíčkův Brod - Majetek v hodnotě tří milionů korun se díky včasnému zásahu podařilo zachránit hasičům v Havlíčkově Brodě. Požár v jednom z bytů v Domě s pečovatelskou službou Na Výšině zavinila neuhašená svíčka. Od ní postupně chytla pohovka a další vybavení bytu. K požáru došlo v pondělí 19. února.
Ve 12.51 hodin nebezpečí ohlásilo čidlo EPS (elektrická požární signalizace). Operační důstojník k požáru ihned vyslal profesionální hasiče z Havlíčkova Brodu, dobrovolné hasiče z Mírovky, Perknova a jednotkou HZS SŽDC Havlíčkův Brod.
"Na místě zjistili, že došlo k požáru v bytě ve 3. patře. V době jeho vzniku nebyl nikdo uvnitř bytu. Hasičům se podařilo požár pohovky a dalšího vybavení bytu velmi rychle uhasit. Kvůli požáru nemuseli hasiči z domu nikoho evakuovat," informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Petra Musilová.
Požár podle ní způsobil majetkovou škodu v předběžné výši 60 tisíc korun. "Požár vznikl od svíčky, kterou uživatelka bytu nechala zapálenou, a z bytu odešla," dodala mluvčí hasičů.