V areálu bývalého ČSAD totiž v úterý začala hořet zaparkovaná auta. Na místo přijeli také profesionální hasiči z Moravských Budějovic.

Oheň se poměrně rychle rozšířil. Nakonec za sebou nechal spoušť v podobě 18 ohořelých aut.

„Myslím, že to na tísňovou linku ohlásil některý z řidičů autobusů, kteří přišli do směny. Shořelo auto určené na opravu, potom auto majitele lesů, nějaká auta z pneuservisu i holé karoserie,“ vypočítal Marian Muška, jednatel firmy Stabo, která v areálu sídlí.

Oheň se šířil velikou rychlostí. Krajské operační středisko hasičů přijalo zprávu osmnáct minut po čtvrté hodině ranní. Jednotky byly na místě vzápětí, čtyři minuty po půl páté ráno už měly plameny pod kontrolou, a když se rozednívalo, před šestou hodinou ranní, byl požár zcela zlikvidován a hasiči se vrátili zpět na své základny.

Přesto se plameny podepsaly celkově na 18 automobilech.

Podle vyjádření třebíčského mluvčího Policie České republiky René Novotného byla příčinou drobnost – technická závada na elektroinstalaci. Konkrétně zkrat na kabelu akumulátoru Peugeotu 806, který na místě parkoval.

Oheň z něj postupně zdevastoval 17 dalších aut. „Na šesti byla vyčíslena škoda, dvanáct jich bylo určeno na náhradní díly, nebo se jednalo o vraky,“ doplnil mluvčí Novotný.

Policisté se však s hasiči neshodli na výši konečné škody způsobené požárem.
Muži zákona hovoří o 235 tisících, mluvčí Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina Petra Musilová pak vydala zprávu, ve které předběžně zmínila sumu bezmála půl milionu korun.