deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Převaděči stříleli po policii: Společná srbsko-maďarská policejní hlídka se stala stala terčem střelby v oblasti pohraničního města Mórahalom.
Koronavirus omezuje provoz letiště: Londýnský Gatwick má kvůli virové nemoci nedostatek dispečerů v řízení letového provozu.
Nákup stíhaček: Rumunsko plánuje od Spojených států nakoupit 48 bojových letounů F-35.
Regulace kratomu: Psychomodulační látky už nemají být dostupné mládeži. Válek je pro zákaz prodeje přes internet.
Trump podváděl kvůli půjčkám: Bývalý prezident USA Donald Trump podváděl při budování svého realitního impéria, rozhodl soud.
Vláda má být tvrdší: Kroky vlády nejsou tak razantní, jak by bylo s ohledem na konsolidace veřejných peněz potřeba, řekl Pavel.
Jaderné zbrojení: Generální tajemník OSN António Guterres prohlásil, že se svět řítí do dalších závodů v jaderném zbrojení.
Pokuty pro lékárny: Za nezavedení léků do evidence by mohl lékárnám hrozit postih až 20 milionů Kč.
Úbytek ledu: Rozloha ledové vrstvy u Antarktidy letos dosáhla minima od počátku měření v roce 1979.
Ukončení mandátu po odsouzení: Poslanci hnutí ANO navrhují, aby po odsouzení zastupitelů krajů a obcí automaticky zanikl jejich mandát.
Změna dopravního zákona: Povinné ručení se zřejmě bude vztahovat na širší okruh vozidel, například na elektrické koloběžky.
Pochyby o úmluvě skrz migranty: Britská ministryně vnitra Suella Braverman zpochybnila funkčnost úmluvy OSN o uprchlících.
Další potíže pro stavbu gigafactory: Pod areálem letiště Líně u Plzně jsou podle posudku dutiny po těžbě kaolinu.
Čeští baseballisté prohráli: Češi prohráli na domácím mistrovství Evropy se Španělskem 0:9, do čtvrtfinále postoupili z druhého místa.
Z Karabachu odchází stále více lidí: Z oblasti odešlo do Arménie už více než 28 000 lidí, uvedl podle AFP Jerevan.
Předseda kanadské Dolní sněmovny odstoupil: Učinil tak poté, co pozval někdejšího ukrajinského člena nacistické jednotky na zasedání se Zelenským.
Vyostřené vztahy: Korejský poloostrov je na pokraji jaderné války, uvedla KLDR na půdě OSN, která kvůli tomu viní Spojené státy.
Policista zproštěn obvinění z vraždy: Filadelfie očekává protesty, protože policista, který zastřelil hispánského mladíka, byl zproštěn obžaloby.
Šíření dezinformací: Sociální síť X, dříve Twitter, obsahuje nejvíc dezinformací ze všech sledovaných platforem, ukázal průzkum.
Dražba Jakcsonova klobouku: Zpěvákův černý klobouk se v Paříži vydražil za 1,9 milionu korun.
Uber na pražském letišti: Taxislužbu na pražském letišti od úterý zajišťuje společnost Uber, smlouvu má na pět let.
Schválení vládní novely ústavy: Poslanci asi schválí, aby krajské, senátní i obecní volby byly od roku 2026 vždy na konci prvního říjnového týdne.
Biden se přidal k stávkujícím odborům: Americký prezident se přidal ke stávkujícím zaměstnancům v automobilce General Motors v Michiganu.
Druhá výhra českých fotbalistek: Češky v Lize národů porazily Bělorusko 2:1.
Průzkumy s různými výsledky: Slovenská strana Směr-SD podle agentury Focus nadále vede žebříček popularity.