deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Oběti války: Počet mrtvých při útoku na obchodní centrum ve městě Kremenčuk stoupl na 11 lidí, uvedl gubernátor Poltavské oblasti.
Jak tomu budeme čelit: EU se musí připravit na vážné narušení dodávek plynu z Ruska. Země by měly aktualizovat nouzové plány, řekla komisařka.
Oběti války: Při ruském ostřelování města Lysyčansk zemřelo 8 lidí a dalších 21 bylo zraněno, informoval gubernátor Luhanské oblasti.
Benefiční plavba kačenek: Alespoň 220 tisíc korun pro handicapované dívky chtěli vydělat organizátoři akce v Jirkově. Povedlo se.
Nejhroší dárek k narozeninám: Jachtař David Křížek zůstane ve vězení o rok a půl déle. Na jeho narozeniny tak rozhodl odvolací Vrchní soud v Praze.
Zatopené ulice: Teplice zatopily přívaly vody z večerních bouřek. Kanály nestíhaly pobírat vodu a z ulic se staly rozvodněné řeky.
Seznam nejoblíbenějších lokací: Nejnavštěvovanějším místům v ČR kralují zoologické zahrady. V první desítce jich bylo dokonce šest.
Auta jsou bez skel: Supercela na Strakonicku přinesla kroupy jako tenisáky.
Další ministr školství: Zeman jmenuje ministrem poslance hnutí STAN Vladimíra Balaše ve středu.
Výsledky jednání: Zeman a Fiala považují za důležité dovést do konce snahu Finska a Švédska vstoupit do NATO.
Nález nemá obdoby: V Kanadě objevili extrémně dobře zachovalou mumii malého mamuta z doby ledové.
ČR podle něj migrační vlnu zvládla: Ve čtvrtek končí nouzový stav, krizový štáb se bude scházet jednou za dva týdny, uvedl Rakušan.
Tragické vyvrcholení: Srážku pendolina s lokomotivou v Bohumíně strojvedoucí nepřežil.
Tokio bojuje s rekordními teplotami: Vláda prosí lidi, aby šetřili energie tak, že budou zhasínat světla a vypínat klimatizaci, jinak hrozí výpadky proudu.
Kauza Dozimetr: Praha prověří hloubkovým auditem všechny magistrátní IT zakázky z posledních let i smlouvy společných podniků.
Nové protiruské sankce: Společně s koncem prvního dne summitu G7 lídři slíbili snížení cen ruské ropy a zavázali se podpořit Ukrajinu.
Bezpečnost v ČR je stále stejná: Policie v souvislosti s uprchlíky z Ukrajiny nezaznamenala nárůst trestné činnosti, řekl policejní prezident Vondrášek.
Dva tisíce let stará matka: V ruinách jednoho z domů v Pompejích našli vědci dokonale zachovalou želvu i s vejci.
Oběti komunistického režimu: Lidé si připomněli právničku a političku Miladu Horákovou a další lidi popravené, umučené a vězněné za minulého režimu.
Příklad, jak si to někdo "umí zařídit": Že měl Michal Redl, jeden z obviněných v kauze Dozimetr, napojení na politiky, se podle Roberta Šlachty vědělo.
Kvůli sankcím chtějí stavět letadla: Ruská vláda plánuje investovat v přepočtu asi 337 miliard korun do leteckého průmyslu v Rusku.
Česko zažilo další tropický den: Nejtepleji bylo v Doksanech v Ústeckém kraji, teplota tam vystoupala na 34,7 stupně Celsia.
Včelíny pod útokem: Australská sklizeň mandlí je ohrožena, protože včely zasáhl virus, který odborníci nazývají včelím covidem.
První takový požár: V Dyníně hasiči vyjížděli k hořícímu elektromobilu. Museli přivézt i speciální kontejner z Mladé Boleslavi.
Odmítl už podruhé: Pirátům vadí, že Stanjura odmítá jejich kandidáty do dozorčí rady ČEZ. Kvůli jejímu složení požadují koaliční jednání.