Předchozí
1 z 6
Další

„Třebíč jsme si zvolili proto, že se tam žádný barbershop nenacházel. Chtěli jsme být takříkajíc první svého druhu a poskytnout mužům něco, čeho se jim doposud nedostávalo. Navíc jeden z nás je třebíčský rodák, takže to byla vcelku jasná volba. Ani ve Žďáru nad Sázavou barber shop doposud neměli a tamní obyvatelé projevili o tento druh služeb zájem,“ vysvětluje Jakub Jež.

Barbershop neboli pánské holičtví a kadeřnictví, provozují v Třebíči a ve Žďáře nad Sázavou Jakub Jež (vlevo) a Radim Dostál.Zdroj: Deník/ Helena Zelená Křížová

„Naše znalosti v oboru jsou výsledkem zájmu, nikoliv studia. Dostupné služby pro muže nám zcela nevyhovovaly. Chtěli jsme vybudovat něco, co bude mít určitý standard, který muži ocení. Relaxační místo, kam by se chodili uvolnit, odpočinout si. Žádná rutinní údržba, ale opravdová péče. Zájem o naše služby je velký, každý si u nás najde proceduru, která vyhovuje jeho vkusu – od masáže hlavy až po holení břitvou. Samozřejmě provádíme i služby klasické, jako je stříhání vlasů a úprava vousů. To vše v příjemném prostředí nad sklenkou kvalitního alkoholu,“ pokračuje Radim Dostál.

Foto 2Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

V případě barbershopu, v němž je hýčkána mužnější část lidstva, se nabízí i otázka, jestli jsou pánové stejně marniví, jako dámy. „ To nelze říci obecně, každý má jiné potřeby, jiný vkus a jiná očekávání. Ovšem většina mužů si dokáže naše služby opravdu vychutnat,“ říká Jakub Jež. „Čas od času se setkáváme s poněkud extravagantními požadavky například na úpravu vousů. Náš barber tým se zákazníkem vždy vše probere a poradí, co je vhodné. Tak, aby výsledek byl co nejlepší,“ dodává Radim Dostál.

Foto 3Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

A co všechno na muže ve žďárském a třebíčském barbershopu čeká? „Nabízíme klasický střih s mytím, masáž hlavy, úpravu vousů či obočí a kompletní holení „hot towel“, tedy s napářkou horkým ručníkem. To vše za doprovodu kávy, chlazeného nápoje či sklenky kvalitního alkoholu – samozřejmě v ceně. Dále se zaměřujeme také na pleťové masky a masáže obličeje – zkrátka důkladný relax,“ vyjmenovává Jakub Jež.

Foto 4Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

I v pánských účesech panují módní trendy. Jaké jsou v letošním roce? „V současnosti je hlavním trendem fade (stínování) bočních linií,který může mít více podob. My jej uzpůsobujeme evropským temenům, která mají poněkud odlišný tvar než například americká. Na svrchní části hlavy nyní kraluje takzvaný rozcuch,“ prozrazuje Radim Dostál.

Foto 5Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová

Barbershop je podle obou výlučně mužskou záležitostí. „Dámám je u nás vstup zakázán. Naše služby jsou výhradně holičské, tedy pro pány, a celá atmosféra našeho barberu se nese v duchu pánského klubu, kam už v dobách první republiky ženy neměly přístup. Kadeřnických služeb pro dámy je všude kolem podstatně více a my jsme se rozhodli, že i mužská část populace si zaslouží být hýčkána,“ vysvětlují oba společníci.

Foto 6Zdroj: Deník / Helena Zelená Křížová