Vzhledem k vašim jídelním omezením, hřešíte alespoň přes Vánoce?
Pro mě každé hřešení a každé vyjití ze zajetého režimu znamená zpomalení, protože mám horší trávení a není mi úplně dobře. Jsem bezlepkář, ani laktóza mi nedělá dobře, takže se snažím tělu nic moc nepovolovat, protože mi to nevyhovuje.

Jak na pevný zadek s Hankou Kynychovou

| Video: Youtube

Přizpůsobuje se vám celá rodina?
Ne, jinak doma pečeme, děláme kapra, salát… Já si tedy salát vzhledem k omezením dělám svůj – míň mastný. Čím jste starší, tím stojí zažívání víc za prd (smích), ale jinak si užíváme klasiku. Životní styl se u nás o Vánocích nemění. Máme je tradiční.

Po Vánocích touží řada lidí zhubnout. Radí se s vámi, jak na to?
Ano, nejvíc se mnou řeší hubnutí a pak menopauzu. Mou doménou je ale pořád cvičení, takže se dotazům na jídelníček spíš vyhýbám, protože toto téma patří do rukou výživových poradců. Svět se v posledních několika letech hodně změnil. Může za to i covidová éra.

Jak konkrétně?
Spousta lidí má citlivější metabolismus a nedá se celoplošně aplikovat jeden recept, jak zhubnout, pro všechny. Vždycky se věřilo, že jíst pětkrát denně je optimální a vyhovuje to všem, ale za mě je to kravina.

Proč myslíte?
Nemusím jíst pětkrát za den, to jsem sportovec, který by měl mít větší kalorický příjem, a jsem úplně v pohodě. Naopak bych řekla, že nám ženám, které jsme starší a nejsme už tolik produktivní, stačí míň. To je pravidlo, jehož se držím jako švec kopyta, v korekci váhy se mi osvědčilo.

close Hanka Kynychová info Zdroj: se svolením Hanky Kynychové zoom_in Hanka Kynychová má i po padesátce skvělou postavu

Jak o sebe jinak pečujete?
Nejvíc dbám na to, aby mi fungovala lymfa, takže se snažím chodit pravidelně na lymfodrenáž, protože v určitém věku už cvičení ne že přestane fungovat, určitě splňuje svoji funkci, ale s lymfatickým systémem toho udělá málo.

Dá se lymfa cvičením nějak rozproudit?
Snažím se do ní v tělocvičně bouchat z té vnitřní strany – svalovým tónem, ale potřebujeme na ni tlačit i z vnější strany skrz kůži, to cvičení neumí. Holkám radím, ať si na cvičení oblékají kompresní prádlo nebo upnutá trička, případně ať nechodí nahé a mají tkáně „oblečené“, abych věděla, že při cvičení, které dělám, lymfu alespoň trochu podporujeme.