Den dětí v Pelhřimově
KDY: neděle 31. květma od 15.00
KDE: Pelhřimov
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Hry, soutěže a zábava na plážovém písku. Připravena je jízda zručnosti a na závěr dětské divadlo. Taková jsou lákadla nedělní akce pro děti v Pelhřimově. Velké zábavné odpoledne bude připravené v areálu Beachwell, kde společně oslaví Mezinárodní den dětí.

Na pelhřimovské pískové pláži na ně čeká nabitý program. „Letošní dětský den oslavíme hudební a taneční zábavou na téma doprava, ale také sportovními aktivitami na plážovém písku i hrami pro ty nejmenší účastníky. Nebude chybět stánek BESIP,“ přiblížila program akce její organizátorka Zuzana Havlová z Rodinného centra Krteček.

Pořadatelé jsou připraveni také na variantu deštivého počasí. Program i aktivity na písku budou v tomto případě v kryté hale areálu Beachwell. „Hala je z boku otevřená, tudíž roušky nebudou lidé potřebovat. Ty si nasadí jen pro nákup občerstvení na baru a v sociálním zázemí. Přezůvky a teplé oblečení si mají vzít účastníci s sebou, “ vzkazuje organizátorka.

O zábavu se postarají také dopravní policisté z divadla Netratrdlo v čase od půl čtvrté do pětii hodin. Po zbytek času je připravená volná zábava. Na písku budou děti soutěžit, tančit, zpívat i třeba jen tak hrát, prostě se bavit. Na parkovišti bude připravený slalom pro malé řidiče, kde si budou moci zajezdit na šlapacích motokárách, ti nejmenší si s sebou musí přinést odrážedla. Na terase se bude již tradičně tematicky tvořit v dílně, tentokrát řidičské průkazy. Všichni malí i větší řidiči jsou vítáni v kostýmech.

Pátračka v Zoo
KDY: sobota 30. května od 8.00
KDE: Zoo Jihlava
ZA KOLIK: 70/120 korun

Zoo v Jihlavě připravila zábavný kvíz pro rodiny s dětmi, který je provede zahradou a představí vybraná zvířata. Akce se koná u příležitosti Dne dětí. Od soboty 30. května do pondělí 1. června mohou zájemci hrát speciální rodinnou prohlídku s průvodcem, deskovou hru a další upomínkové předměty. Prvních sto dětí každý den získá poukaz na zmrzlinu. Otevřeno je od osmi do šesti.

Den dětí v galerii
KDY: neděle 31. května od 13.00
KDE: Galerie Jihlava
ZA KOLIK: zdarma

Oblastní galerie v Jihlavě pořádá Den dětí, který oslaví již tuto neděli 31. května na Komenského ulici, kde sídlí. Pro děti je připravená výtvarná dílna. Bude časově otevřená, zájemci mohou přijít tvořit kdykoliv mezi jednou a šestou hodinou odpolední. V ateliéru budou s dětmi pracovníci galerie zdobit balónky, které pak společně vyvěsí před budovou. Další si budou moci děti odnést s sebou domů. Vstup na dílnu je zdarma.

Otevírá Labyrint
KDY: sobota 30. května  od 10.00
KDE: Labyrint, Třebíč
ZA KOLIK: 499 rodinné vstupné

Dveře Labyrintu, rodinného zábavního parku v Třebíči, se otevřou v sobotu 30. května. Ve čtyřech patrech je umístěn prolézací labyrint, nafukovací atrakce, bodyzorbing, multifunkční hřiště, velký dřevěný domeček, batolecí koutek, stoly na airhockey i stolní fotbálek, dřevěné kostky, obří legokostky a spousta dalších atrakcí. V neděli se děti na Den dětí mohou těšit na oslavu. Po celý červen bude zároveň snížené vstupné, děti od 2 let 100 korun, dospělí 50 korun.

Svratecká pětadvacítka
KDY: sobota 30. května od 7.30
KDE: Svratka
 
Turistický pochod s názvem Svratecká pětadvacítka se koná v sobotu 30. května odstartuje z areálu hasičské zbrojnice ve Svratce. Tradiční akce pro veřejnost, kterou pořádají členové lyžařského oddílu ze svrateckého sportovního klubu, se koná vždy poslední sobotu v květnu. Průběžný start bude po předchozím zaregistrování zahájený od půl osmé ráno. Účastníci polokulatého ročníku turistického pochodu, kteří následně vyrazí do přírody v okolí města, si budou moci vybrat mezi pětatřicetikilometrovou a pětadvacetikilometrovou trasou. V cíli pak turisté za svůj výkon obdrží pamětní diplom a v areálu hasičské zbrojnice je čeká občerstvění. Letoe se koná jubilejní 35. ročník pochodu.

Řemeslné trhy
KDY: sobota 30. května a neděle 31. května, vždy od 10.00
KDE: Telč

V sobotu 30. května a neděli 31. května se uskuteční v bývalé synagoze, dnešní galerii Gamoneum v ulici Na Parkáně v Telči, řemeslné trhy s hudbou. Nebude chybět ani občerstvení. Po oba dva dny bude otevřeno od deseti do šesti hodin. V neděli je pro návštěvníky připravený koncert s názvem Jakýkoli zvuk, příchozí si jej vychutnají od půl osmé večer.

Farmářské trhy
KDY: sobota od 8.00
KDE: Žďár nad Sázavou

První z letošních šesti již tradičních farmářských trhů mohou lidé navštívit na žďárském náměstí v sobotu 30. května od osmé hodiny ranní. Farmářské trhy budou probíhat v podobném duchu a rozsahu, jako tomu bylo v předchozích letech. Na prodejních pultech stánků by se měly opět objevit zemědělské a potravinářské produkty menších pěstitelů a výrobců zejména z regionu, ale také další sortiment zboží prodávaný prvovýrobci. Po prvním květnovém trhu si zájemci mohou poznamenat ještě termíny dalších pěti, které se na náměstí Republiky uskuteční 27. června, 25. července, 22. srpna, 19. září, 17. října.