Setkání dechových hudeb
KDY: neděle 8. září od 13 hodin
KDE: areál u kulturního domu, Dolní Cerekev
ZA KOLIK: vstupné 100 Kč

Už potřiatřicáté se na setkání v Dolní Cerekvi sejdou příznivci dechových hudeb. Od 13 hodin vystoupí Tutti – ZUŠ Jihlava, Vysočinka, Lučanka a Božejáci. Lidé si užijí také vystoupení žáků ze základní školy v Dolní Cerekvi a taneční vystoupení v podání Bailarinas. Pořadem bude provázet Karel Hegner. Po dobu akce si zájemci mohou prohlédnout Muzejní expozici Dolní Cerekve.

Den otevřeného divadla 
KDY: sobota 7. září od 9.00
KDE: Horácké divadlo Jihlava
ZA KOLIK: vstupné zdarma

Den otevřených dveří Horáckého divadla Jihlava. Budou probíhat samostatné prohlídky divadle, na vyznačených trasách se potkáte s těmi, kteří dělají divadlo z druhé strany opony, vstupné zdarma bez vstupenek. V čase od 9.00 do 12.30 hodin.

Přijďte na koncert, pomůžete 
KDY: sobota 7. září od 14.00 
KDE: letní amfiteátr Heulos, Jihlava
ZA KOLIK: vstupné 100 korun

Již 18. ročník akce, která pomáhá. Výtěžek půjde pro Občanskou poradnu Jihlava. Děti do 12 let v doprovodu rodičů zdarma. Kapely D.EX, Withface, Fatalday, Old Good Chassis, Oči a další. PIO Squad, Autobus, Filtr, Major Major a další.

Třešť, zapsáno Brkem 
KDY: sobota 7. září od 15.00
KDE: Třešť, náměstí T.G.M. a různá místa
ZA KOLIK: vstupné zdarma

Oslava 670 let města Třeště. Od 15 hodin legenda o založení Třeště, od 16 hodin Třešť v dějinách, setkání majitelů panství, losování cen, koncert skupiny Ginevra a světelná show Magnis.

Benefice v Plandrech 
KDY: 8. září od 14.00
KDE: Plandry, zámecká stáj
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Benefice 2019 s Valdou, jeho teamem a autogramiádou Vaška Vydry. Povídání o jeho cestě ke koním, o životě a tak dále. Ukázka bezudidlového ježdění a partnerství s jeho dvěma koňmi. Začíná se v 15.00 autogramiádou Vaška Vydry.