Dokumenty ve dvoře

Akce již skončila

I letos budeme v Panském dvoře promítat dokumenty z festivalu Jeden svět, největší přehlídky dokumentárních filmů o lidských právech na světě. 

dokumenty z festivalu Jeden svět

otevřené diskuse

vstupné dobrovolné

závěrečný večírek - Večer imorovizace

EPIDEMIE SVOBODY (dokument), PÁ 23. 2. 2018, 17:00
Režie: Tereza Reichová, Hynek Reich Štětka, Česká republika, 2017, (67 minut)
Diskutéři: Lucie Váchová – matka, Miroslav Vácha - člen výboru ROZALIO, Jakub Kodys - medik

Proč je v Česku očkování povinné, když ve většině zemí západní Evropy mají rodiče právo volby? Neočkují tu doktoři děti příliš brzy? A mají vůbec čeští rodiče o očkování dostatek informací? Dokumentaristka Tereza Reichová s manželem Hynkem Reichem Štětkou hledají odpovědi na tyto a mnohé další otázky. S narozením dcery Žofky přišly obavy o její zdraví. Mladí manželé se vyzbrojují kamerou a točí vše, co by mohlo ovlivnit jejich rozhodnutí, zda dceru očkovat, nebo ne. V diskusích s pediatry, s ministerstvem zdravotnictví, s kamarády, s babičkou malé Žofky i sami mezi sebou zjišťují, že vytvořit si na celý problém jasný a dobře podložený názor není zdaleka tak jednoduché.

ŽIVOT ZAČÍNÁ PO STOVCE (dokument), Pá 23. 2. 2018, 19:00
Režie: Asa Blanck, Švédsko, 2015, (58 minut)
Diskutéři: Anna Dvořáková – aktivní divadelnice, Milan Šindelář - herec Horáckého divadla Jihlava, Petr Kratochvíl – psycholog

Švédka Dagny má svůj vlastní blog, kam denně přispívá. Píše o všedních věcech, dopisuje si se svými přáteli a sem tam projede seznamky. Večer nezřídka vyráží na párty, kde nepohrdne sklenkou šampaňského. Je hostem televizních pořadů, lidé ji poznávají na ulici. Fakt, že se blogerka Dagny narodila v roce 1912, se zdá nepodstatný. Jak sama říká, být aktivní a mít vůli učit se stále novým věcem není otázkou věku. A přestože k ní osud nebyl vždy vstřícný, neutápí se v minulosti, ale těší se na vše, co přijde. Skrze svůj příběh vzkazuje, že je třeba odhodit stud a strach – na to je život příliš krátký.

CO SE NENOSÍ (dokument), SO 24. 2. 15:00 
Režie: Jaak Kilmi, Lennart Laberenz, Estonsko, 2015, (58 minut)
Diskutéři: Mirka Fiedlerová - Vývoj Třešť, Hana Nejedlá - dobročinný spolek Míša a Míša Třebíč

Upcyklace je čím dál rozšířenější metoda, která dokáže využít materiál z přebytečných výrobků k vytvoření produktu vyšší hodnoty. Své kolekce podle tohoto principu vytváří i estonská módní návrhářka Reet Ausová. Využívá textil, který by běžně skončil na skládce, podobně jako další tisíce tun oblečení, které se neprodalo nebo vyšlo z módy. Při pátrání ve stopách módního průmyslu, od obchodních řetězců až k asijským velkovýrobnám, si Reet ověřuje, jak je taková nadprodukce dlouhodobě neudržitelná, jak hazarduje se zdravím lidí a neúměrně plýtvá zdroji celé planety. Reetiny ambice jsou proto opravdu vysoké: o nutnosti upcyklace chce přesvědčit vedení nadnárodních módních korporací. Je Reet bláhovým snílkem, nebo předznamenává novou éru módní produkce?

SLYŠET OČIMA (dokument), SO 24. 2. 17:00
Režie: Dariusz Kowalski, Rakousko, 2016, (89 minut)
Diskutéři: Svaz neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR

Rakousko je jedním z mála států, který uznal znakový jazyk jako další oficiální řeč pro svou zemi. I přes možnosti tlumočení se však situace tamní neslyšící komunity nedá považovat za ideální. Neslyšící politička Helene Jarmer, jedna z postav snímku, se to snaží změnit. Mladí neslyšící manželé Hagerovi přemítají, do jaké míry nedoslýchavost ovlivní život jejich čerstvě narozeného syna Emila. Studentka Ayse se snaží zvládnout vstup do svého prvního zaměstnání. Observační dokument zachycuje střípky ze životů několika neslyšících a zaměřuje se přitom na sílu a barevnost paralelního světa znakového jazyka.

VEČER IMPROVIZACE (představení), SO 24. 2. 2018, 19:30
Dovolujeme si Vás pozvat na Večer plný improvizace, kterým vyvrcholí nejen mini festival Dokumenty ve dvoře, ale i Herecký seminář, který poslední tři měsíce probíhal v Panském dvoře. Přijďte se setkat a pobavit. Čeká na Vás příjemný, potemnělý klubový večer. Od 19:30 se můžete těšit na naší Improvizační skupinu, která vystoupí ve dvou půlhodinových blocích. Jejich výkony bude doprovázet, ale i prokládat pro tuto příležitost vzniklé kytarové uskupení Miki, Tom a Krtek. A ani potom nebude důvod k odchodu, zveme Vás tímto i k našemu baru a doufáme, že se nám podaří rozhoupat sál v bocích.

Těšíme se na setkání s Vámi.

od  23. 2.  (17:00)
do  24. 2.  (22:00)
Slavatovská 86, Telc
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT