Festival nového cirkusu Fun Fatale v Jihlavě

Akce již skončila

Mezinárodní festival Fun Fatale: 3 dny plné akrobatických kousků. Ojedinělá přehlídka nového cirkusu, v rámci které se představí výhradně ženy. Do publika však zveme nejen ženy, ale i muže – a ty vlastně především. Dramaturgie je postavena zejména na menších souborech, komornějších inscenacích a jejich příjemné atmosféře.

www.funfatale.cz

Program:

25. 4. 19:30 Collectif a Sens Unique - MULE (FR)
Mula je příběh dvou akrobatek, jednoho komplikovaného vztahu a nedostatku prostoru. Mula je od přírody naprosto tvrdohlavé, samostatné, sebestředné a nezměrně věrné zvíře - a tak nese tu nejtěžší nálož, aniž by si stěžovalo. Nejstísněnější prostor neumožňuje akrobatkám uniknout svým „vnitřním mulám“ ani jedna druhé. Jejich vztah dostává fyzickou podobu: akrobatickými pohyby je smotávají dohromady a zase rozpojují tak, jak procházejí láskyplnými i zlomyslnými až krutými fázemi své intimní blízkosti. Sledujeme, jak fyzicky cítí tíhu svého zhmotněného vztahu a zjišťujeme, že vztahy s těmi, kdo jsou nám nejblíž, mohou být ta nejtěžší nálož.

Soubor Sens Unique založila ve Francii v roce 2013 skupina studentů Quebecké cirkusové školy. Své různorodé dovednosti a cirkusové disciplíny využili její členové v sólech, duetech i triech stejně jako v mnoha kabaretních pásmech. Soubor vytvořil i dvě celovečerní představení: „Léger démêlé" a "Mule&quot" (Mula).
http://asensunique.com/

27. 4. 19:30 Fun Fatale Kabaret 2018
Mezinárodní večer nabitý krátkými čísly akrobatek festivalu

Karolína Křížková, Eva Stará / Holektiv (CZ) - párová akrobacie a klaunérie
Barbora Bartoňová (CZ) - šály
Stéphanie N'Duhirahe Morgane Widmer (CH) / Cie Pieds Perchés - vertikální lano
Eliška Brtnická / Cirkus Mlejn (CZ) - visutá hrazda
Aviva Rose-Williams (USA) / Cie à Sens unique - hula hoop
Hélène Lebeau (FR) a Aviva Rose-Williams (USA) / Cie à Sens unique - ikarské hry


29. 4. 15:00 Stéphanie N´Duhirahe - PRO-VAS
Hravé a hlavně humorné představení v podání skvělé švýcarské akrobatky – pro děti i jejich rodiče. Stephanie používá tkaničky, provázky, boty, lano, hraje na zemi, ve vzduchu, a dělá vše pro to, aby vám ukázala, co umí. Ne vždy se jí to ale daří. Provázky jsou zrádné, snadno vás svážou, můžete se do nich zamotat. Stephanie je však nezastavitelná a nakonec vyzraje i na ty nejzrádnější nitky a provazy.
http://www.ciepiedsperches.com


Vstupné na jednotlivá večerní představení je 120 Kč / 80 Kč (studenti a senioři).
Vstupné na nedělní rodinné představení je 80 Kč

od  25. 4.  (19:30)
do  29. 4.  (16:00)
Tyršova 12 (v budově sokolovny), Jihlava
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT